banner72

Hangi Tabela Doğru?

Artvin'in Şavşat ilçe merkezi çıkışında bulunan ilçenin nüfusunu ve Ardahan iline olan mesafeyi gösteren tabelalarda, ilçe nüfusunun ve kilometrelerin farklı olması dikkat çekiyor.

Hangi Tabela Doğru?
Şavşat Ardahan karayolu üzerinde ilçe çıkışına geliş ve gidiş yönlerine konan ve aralarında sadece 40- 50 metre mesafe bulunan tabelalarda nüfus ve Ardahan’a olan mesafe farklı yazılmış.

İlçe nüfusunun ve Ardahan iline olan mesafenin gösterildiği tabelalar birbiriyle örtüşmüyor. Ardahan iline olan mesafe; tabelanın birinde 46 km olarak gösterilirken diğer tabelada 49 km olarak gösteriliyor.
 
40 METREDE 300 KİŞİ AZALIYOR!
 Yine aynı bölgede nüfusu gösteren tabelalarda farklılık gösteriyor. Şavşat şehir merkezine yakın olan tabela ilçe nüfusunu 7 bin 400 olarak gösterirken 40 metre ilerisindeki tabela nüfusu 7 bin 700 olarak gösteriyor.  Tabelalardaki farklılığı gören vatandaşlar tabelalardaki nüfusun ve Ardahan iline olan mesafenin farklı yazdığını, ilçeye gelen misafirlerin de dikkatini çektiğini söyleyerek, "Hangisi doğru ise tabelalar ona göre değiştirilsin" diyorlar. 08 HABER

http://www.08haber.com/resimler/haber/tabelaB.jpg
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2010, 23:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73