banner72

Has Partiden 19 Mayıs Mesajı

Has Parti Rize İl Başkanı Hüsnü Kemal Zaimoğlu, 19 Mayıs Atatürk�ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Has Partiden 19 Mayıs Mesajı
 

“Fedakâr ve çalışkan Türkiye gençliği, yeterli eğitim ve istihdam imkânlarından mahrumdur. Dünyanın genç nüfusa sahip en önemli ülkelerinden biri olan Türkiye’de gençlerin işsiz kalması asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir”

“Türkiye’nin ancak birlik, dayanışma ve kardeşlik ile aşabileceği çetin sorunlarla sınandığı bir 19 Mayıs’a daha ulaşmış bulunuyoruz”

“Milli Mücadelemizin başladığı tarih olan 19 Mayıs, bazı temel hususları yeniden düşünmemize vesile olması bakımından fevkalade önemlidir. Milli Mücadele’yi, sadece askeri açıdan üstünlük sağladığımız bir hadise olarak görmek ve yansıtmak, bu direnişin hangi esaslar üzerinde ve hangi ruha dayanarak yükseldiğini ihmal etmektir. Oysa medeniyetimizin akışında, coğrafyamızın şekillenişinde ve halkımızın özgürleşmesinde köşe taşı sayılabilecek bir hadise olarak Milli Mücadele, dışarıdan dayatılan güce boyun eğmektense, ayakları bu topraklara basan bir direniş mücadelesini yürütmenin parlak bir örneğidir.

Amerikan mandasına, Avrupa hayranlığına ve emperyalistlerin boyunduruğuna tabi olmayı değil, zor şartlar altında bile bağımsızlık için mücadele etmeyi seçen halkımız, gelecek nesillere sadece özgür bir vatan değil; aynı zamanda, dara düşüldüğünde tutulacak yolun ne olduğunu işaret eden bir şuur da bırakmıştır.

“Son dönemlerde büyük ve sinsi gayretlerle kışkırtılan, uyandırılmaya çalışılan bölünme fitnesinin üstesinden gelmenin yolu da Milli Mücadele ruhunu kavramaktan geçer” diyen Zaimoğlu “Bu ruhu kavramanın ilk muhatabı ise, zorbalığa karşı çıkmak, adalet ve özgürlük için gayret etmek konusunda daima ön safta olma kararlılığını gösteren gençliğimizdir. Hiç şüphe yok ki, şuurlu ve üzerine düşen görevlerden asla şikâyet etmemek hasletine sahip olmuş gençliğimiz, özgürlük, adalet ve bağımsızlık yolunda üzerine düşen görev konusunda en ufak bir tereddüt göstermeyecek, Milli Mücadele ruhunun içerdiği kardeşliği, direnci ve dayanışmayı daima yüksekte tutacaktır”

“Fakat ne yazık ki, fedakâr ve çalışkan Türkiye gençliği, yeterli eğitim ve istihdam imkânlarından mahrumdur. Dünyanın genç nüfusa sahip en önemli ülkelerinden biri olan Türkiye’de gençlerin işsiz kalması asla kabul edebileceğimiz bir durum değildir.  Halkımızın geniş kesimlerinden kısılarak semirtilen ve en tepede sefa süren bir avuç zadegânın ve haramzadenin saltanatının sona ermesi, halkımızın insanca yaşamasının önünü açacaktır. Bunun tek yolu ise, Yeni Türkiye’yi oluşturmak, halkın sesini iktidara taşımak ve Türkiye’yi halkın egemenliğinin yöneteceği bir ülke haline getirmektir”

 “Gençlik ve Spor Bayramının ülkemize, gençliğimize ve halkımıza esenlik getirmesini dilerim. Emperyalizme karşı çıkışın şanlı bir nişanesi olan Milli Mücadelenin yıldönümü vesilesiyle, başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere tüm İstiklal kahramanlarımızı minnetle, şükranla ve rahmetle anıyor; sömürünün her çeşidine karşı şuurlu ve dirençli olmak konusunda daima en önde olacağına inandığım gençliğimizin bayramını kutluyorum” 
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2011, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73