banner72

Hayati Yazıcı'ya Hopa'da Protesto !

Hayati Yazıcı seçim çalışmaları için geldiği Hopa ‘da ziyareti esnasında vatandaşların protestosuyla karşılaştı.

Hayati Yazıcı'ya Hopa'da Protesto !

Devlet bakan Hayati Yazıcı seçim çalışmaları için geldiği Hopa ‘da ziyareti esnasında vatandaşların ve Halkevi üyesi grubun “Çayımızı ve derelerimizi satanlar Hopa’ya gelemez” şeklinde slogan atıp protesto edince ziyaretini yarıda keserek seçim çalışmaları için aday olduğu Rize’ye dönmek zorunda kaldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı 2011 genel seçimlerinde AKP’nin Rize adayı oldu. Bakan Karadeniz bölgesinde yürüttüğü seçim çalışmalarında ilk sürprizle Artvin Hopa’da karşılaştı.

Şifre dağıtmaya mı geldin?

Artvin, Hopa Kemalpaşa sarp sınır kapısı ziyareti ardından Hopa AKP İlçe Başkanlığı tarafından Sugören Samanyolu düğün salonunda düzenlenen toplantıya katıldıktan sonra ilçede esnaf ziyaretleri yapmak isteyen Rize AKP milletvekili adayı ve devlet bakanı Hayatı Yazıcı’nın karşısına önce Hopalı liseliler çıktı. Liseliler Bakana “Hopa’da da şifre dağıtmaya mı geldiniz?” diyerek tepki gösterdi.

Bakan Yazıcı önce duyamazlıktan geldi. Daha sonra beraberindeki AKP’lilerle İnönü Caddesi üzerinde esnaf ziyaretleri devam etmek istedi. Bu kez ters yönden Bakan Yazıcının önüne kesen grubu polis caddeye sokmak istememesi üzerine polislerle grup arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Daha sonra kalabalık grup “Gün gelecek devran dönecek, AKP halka hesap verecek. AKP Hopa’dan defol”.sloganlarını atmaya başladı

Bakan Yazıcı kendine ve beraberindekilere karşı gösterilen bu tepki sonrası korumaları ile birlikte esnaf ziyaretlerinden vazgeçerek programını yarıda kesip Hopa’dan ayrıldı.

Derelerimi çayımızı satanlar Hopa’da dolaşamaz.

Bakan yazıcı Hopa’dan ayrıldıktan sonra Halkevci grup “Halk düşmanı katil, faşist AKP’liler Hopa sokaklarında ellerini kollarını sallayarak dolaşamazlar. Çaykur´u satmaya çalışanlar, Hopa’nın derelerini satanlar Hopa’ya gelemez. Seçim çalışmamız başlamıştır. Halkı yoksullaştıranlar, derelerimizi satanlar Hopa’da seçim çalışması yapamayacaklardır” diyerek eylemlerini sonlandırdılar.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2011, 23:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73