HEM Geleneksel Değerlendirme Toplantısı Ardeşen’de Yapıldı

Rize'de bulunan Halk Eğitimi Merkezi (HEM) Müdürleri,2011-2012 Eğitim-Öğretim yılı aylık değerlendirme toplantısında bir araya geldi.

HEM Geleneksel Değerlendirme Toplantısı Ardeşen’de Yapıldı
Ardeşen HEM Müdürlüğünde yapılan geleneksel aylık değerlendirme toplantısına Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Kemal Mollamertoğlu, Halk Eğitim Merkezlerinden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Yılmaz, Toplantının ev sahibi Ardeşene Hem Müdürü Ertan Berberoğlu ile Merkez İlçe ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi müdür ve yardımcıları katıldı.

Toplantıda kısa bir konuşma yapan Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, İl genelinde görev yapan HEM müdürlerinin her ay bir ilçede toplantı yapmasıyla merkez ve ilçeler arası iyi bir kaynaşma örneğinin ortaya çıktığına dikkat çekerek, bu tip toplantıların diğer kurumlarda da
yapılmasından yana olduklarını söyledi.

Geleneksel hale gelen ve  bu yıl 3'üncüsü düzenlenen toplantıyla ilgili Halk Eğitim Merkezlerinden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Hamdi Yılmaz, genel bilgilendirmeler yaptıktan sonra HEM müdür ve yardımcılarına 2-5 Mart tarihleri arasında Başkentte yapılacak Rize Günlerinde  Halk Eğitim Merkezlerine büyük görev düşmekte olduğunu söyledi ve ekledi;" Daha önce METEF Fuarları ile bölgesel tanıtımlar yapılıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından METEF Fuarları yerine Bölgesel Halk Eğitim Fuarları adı altında etkinliklerin yapılması önerildi. Bu konuda Rize merkezde geniş katılımlı bir toplantı tertiplenip, söz konusu olan fuarın ne zaman ve ne şekilde yapılacağına karar verilecektir. "dedi

Toplantı sonrası Ardeşen Halk Eğitimi Merkezi Usta Öğreticiler tarafından hazırlanan yerel yemekler davetlilere ikram edildi. (Sabri Aslışen)
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2012, 22:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER