banner72

Hentbol Seçmeleri Yapılıyor

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile spor federasyonlarının il temsilciliklerince çeşitli spor branşlarında alt yapı seçmeleri yapılıyor.

Hentbol Seçmeleri Yapılıyor

Okullarda yapılan seçmelerde spor dallarına yetenekli olan gençler belirleniyor. Seçmelerde jüri üyeliği yapan Erkekler Hentbol 1. Lig ekiplerinden Rize Gençlikspor antrenörü Hüseyin Demirci, Rize'nin nüfusunun az olmasına rağmen milli takıma iki sporcu kazandırdıklarını söyledi.

Alt yapılarını güçlendirerek geleceğin hentbol branşında en güçlü ilini oluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Demirci, en büyük avantajlarının ilde hentbol branşına ilginin yüksek olması olduğunu kaydetti.

Hentbol il temsilcisi Fevzi Nebioğlu ise ilde 20'nin üzerinde kulübün hentbol branşı olduğunu ifade ederek, ''Bu kulüplerimizin takımları bölgesel ve ulusal liglerde oynamıyorsa bunun nedeni sporcuların yetersizliği olarak görülmemeli. Özellikle iş adamlarımızın destek vermesini bekliyoruz. Destek sağlanması halinde gerek liglerde ve gerekse süper ligde mücadele edebilecek en az bir takım oluşturabiliriz'' dedi.

Okullarda yapılan seçmelerin bundan sonra da devam edeceği bildirildi.


Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2010, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73