banner72

Hopa ve Arhavililere Müjde

Artvin Emniyet Müdürlüğü yayınladığı bülten ile Hopa ve Arhavi ilçelerinde pasaport büro amirliklerinin kurulduğunu duyurdu.

Hopa ve Arhavililere Müjde
Yapılan bilgilendirmede, kurulan pasaport büroları, sahil ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımızın işlemlerini kolaylaştırırken hem zaman hem kaynak israfının önüne geçildiği belirtildi.
 
Emniyet Müdürlüğünün açıklaması şöyle:”Ülkemiz namına üretilen Pasaportlar Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü(ICAO) ve Avrupa Birliği (AB) standartlarına uygun olarak tanzimi ve buna uygun pasaport başvurularının alınması alt yapı çalışmalarının tamamlanmasına müteakip 01 Haziran 2010 tarihi itibariyle başlatılmış olup yurt dışındaki temsilciliklerimizle birlikte yurtiçinde 81 il merkezi ve bu illerimize bağlı 112 ilçede pasaport müracaatı kabul edilmektedir.
Pasaport müracaatlarının alımı ve elektronik ortama aktarılması için pasaport müracaat sistemlerimizin gerekli olan donanımı ( Bilgisayar, mönitör, yazıcı ve parmak izi alım Cihazı) alımı ve dağıtımı Emniyet Genel Müdürlülüğü Pasaport Daire Başkanlığınca planlanmakta ve yürütülmektedir. Pasaport müracaat kabul istasyonlarının ülke geneline yaygınlaştırmak için evvela işe ilçe emniyet müdürlüklerimizden başlanılmasına karar verilmiş olup alt yapısı ve donanımı tamamlanan bütün ilçe merkezlerimize yayılması için çalışmalara aralıksız devam edilmektedir.
 
İl merkezlerimizin iş yükünün hafifletilmesi, müracaat kabul işlemlerinin daha hızlı bir şekilde yerine getirilerek hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu´nun 16/ B maddesi gereğince İçişleri Bakanlığı´nın 31.08.2010 tarihli olurlarıyla Ülkemiz genelinde aralarında Hopa ve Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüklerimizin bulunduğu 157 ilçe Merkezinde Pasaport Büro Amirliği kurulmasına onay verilmiştir.
Hopa ve Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüklerimizde pasaport büro amirliklerimizin faaliyete geçmesi için gerekli olan alt yapı ve donanım süratle tamamlanarak 21 Ekim 2010 tarihinden itibaren hizmete açılmıştır.
 
Bu onayla Hopa ve Arhavi ilçelerimizin uzun süreden beri arzusu olan pasaport işlemlerinin yerinde çözümlenmesi zaman ve kaynak israfının önüne geçilmesi vatandaşlarımıza kaliteli ve süratli bir şekilde hizmet verilmesi amaçlanmıştır.” (08 HABER)
Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2010, 21:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73