banner72

Hopa'da Kopan Yüksek Gerilim Hattı Korku Dolu Anlar Yaşattı !

Hopa ilçesinde yüksek gerilim hattından koparak bir evin yakınına düşen elektrik teli, korku dolu anlar yaşattı.

Hopa'da Kopan Yüksek Gerilim Hattı Korku Dolu Anlar Yaşattı !

Hopa´nın OrtaHopa Mahallesi´nde, Erol Dişli´ye ait evin üzerinden geçen yüksek gerilip hattından kopan elektrik yüklü tel, gece geç saatlerde koparak evin yaklaşık 2 metre yakınına düştü. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken Erol Dişli ile eşi Hatice ve çocukları Necati ve Erol Dişli, geceyi komşularının yanında geçirdi.

Erol Dişli, yaptığı açıklamada, yüksek gerilim hattı nedeniyle sadece kendilerinin değil tüm mahallenin tehlike altında olduğunu savunarak, "Hat evlerimize o kadar yakın ki çatıya çıkıp elimizi uzatsak adeta tellere dokunabiliriz" dedi.

Yüksek gerilim hattının, yerleşim yerlerinde belirli bir yükseklikte olması gerektiğini ifade eden Dişli "Çok büyük tehlike altındayız. Geceleyin evimizde rahat uyuyamıyoruz. Özellikle Yağmurlu günlerde bahçemize girip çayımızı toplayamıyoruz. 5 yıl önce yüksek gerilim hattından kopan tel evimizin üzerine düşerek yangına sebep olmuştu. Yangını zor da olsa söndürerek evimizin yanmasını önledik. Açtığımız dava sonucu 4 yıl mücadele verdik, sonunda davayı kazandık. Bunun üzerine gelip yüksek gerilim hattını 80 santimetre yükselttiler. Aldıkları önlem sadece bu. Dün gece de aynı olayı yaşadık. Neyse ki bu sefer kopan tel evimizin üzerine düşmedi" diye konuştu.

Yetkililerden sorunlarına çare bulmalarını isteyen Dişli, "Buradan bütün sorumlulara ve yetkililere sesleniyoruz. Mahallemizi yüksek gerilim hattından kurtarsınlar ya da evlerimizi istimlak edip bizleri buradan çıkarsınlar. Eğer önlem alınmazsa bu olayı mahkemeye taşıyacağız. Her ne olursa olsun hakkımızı sonuna kadar arayacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2011, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73