banner72

Hürriyet Başyazarı Oktay Ekşi İstifa Etti !

Hürriyet gazetesinin dünkü baskısında yayınlanan köşe yazısında AK Parti ve hükümet aleyhinde 'Analarını bile satan zihniyet' diye söz eden Hürriyet gazetesi başyazarı Oktay Ekşi gazeteden istifa etti.

Hürriyet Başyazarı Oktay Ekşi İstifa Etti !

İkizdere Vadisi’ne santral yapımıyla ilgili tartışmalarla ilgili kaleme aldığı yazı nedeniyle eleştirilen Hürriyet gazetesi baş yazarı Oktay Ekşi, istifa etti.

İstifa eden Oktay Ekşi, yaptığı açıklamada istifa yazsını yarın yazacağını belirterek, "İstifa tamamen benim kararım, İstifa gerekçelerimi yarınki yazımda belirteceğim. Yıllardır çok iyi arkadaşlarla çalıştım." dedi.

Hürriyet Gazetesi Başyazarı Oktay Ekşi, 27 Ekim tarihli köşesinde hükümet üyelerini kast ederek "Bu zihniyet analarını da satar" demişti.

Başbakan Erdoğan, Ekşi'nin bu sözleri üzerine, "Eğer gazetecilik buysa ben bu zihniyetle mücadele etmem, savaşırım. Gereğini yapacağız zaten, göreceksiniz" şeklinde tepki gösterdi.

Ekşi, bugünkü köşesinde "Kantarın topuzunu kaçırdım, özür dilerim" dedi. Ancak tepkiler dinmedi.

Hürriyet Gazetesi'nin önünde toplanan grup Ekşi'yi istifaya çağırdı. Akşam saatlerinde de Ekşi'nin istifa ettiği haberi geldi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2010, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73