banner72

İlhan Cihaner CHP'den Aday!

YSK’nın kontenjan kullanılması gerektiği yolundaki kararı üzerine CHP, Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcsı İlhan Cihaner’in kontenjan adayı olarak ikinci sıraya konulması kararlaştırıldı. Peki Cihaner nereden Nereden aday gösterildi ?

İlhan Cihaner CHP'den Aday!

DENİZLİ’de YSK’nın kontenjan kullanılması gerektiği yolundaki kararı üzerine CHP, Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcsı İlhan Cihaner’in kontenjan adayı olarak ikinci sıraya konulması kararlaştırıldı.

Merkez Yürütme Kurulu’nda alınan bu karar, Ankara’da bulunan CHP İl Başkanı Himmet Yavaş ve Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven’e bildirildi. İl Başkanı Himmet Yavaş, "YSK’nın kararından sonra bana göre Denizli’de aday gösterilebilecek en iyi, en güzel isim seçildi. Partililerimiz de Cihaner ismini çok olumlu karşıladı. Denizli’de dört milletvekili çıkaracağız" dedi.

Denizli’de CHP’nin ikinci sıra kontenjan adayı konusunda yaşadığı sıkıntı sona erdi. İkinci sıra adayını kontenjan göstereceğini belirtmesine rağmen bu hakkını kullanmayarak ön seçimde çıkan sıralamayı tercih eden CHP’nin kararına kontenjan adaylarından Mehmet Kocabatmaz ve partili Yılmaz Emik’in itirazı üzerine YSK, kontenjan kullanılması yönünde karar verdi. CHP’nin kontenjan olarak ikinci sıradaki Melike Basmacı Kayhan’ı göstermesini de 4’e karşı 7 oyla reddeden YSK, ön seçime katılan isimlerin de kontenjan gösterilemeyeceği yönünde karar aldı. CHP merkez Yürütme Kurulu bugün toplanarak Denizli’de ikinci sıraya kontenjan adayı olarak Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner’i aday gösterdi ve YSK’ya bildirdi.

Kontenjan adaylığıyla ilgili olarak Ankara’ya giden İl Başkanı Himmet Yavaş ve Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, İlhan Cihaner’in ikinci sıradan aday gösterildiğini doğruladı. İl Başkanı Himmet Yavaş, "Biliyorsunuz kontenjan adaylığıyla ilgili YSK’nin bir kararı vardı. İkinci sıra adayımızı kontenjan adayı olarak gösterdik ama YSK kabul etmedi. Bugün itiraz gerekçelerimizi ve savunmaması YSK’ya bildirdik ama kabul edilmedi. Bunun üzerine Merkez Yürütme Kurulu, Erzincan eski Cumhuriyet başsavcısı İlhan Cihaner’i aday gösterme kararı aldı. Karar bize bildirildi. Bana göre YSK kararından sonra Denizli açısından gelebilecek adayların en iyisi, en güzeli seçildi. Şu an partililerimizden sürekli telefon alıyorum. Partililerimiz de Cihaner ismini çok olumlu karşılıyor. Denizli’de 7 milletvekilliğinden dördünü kazanacağız" diye konuştu.

CHP Denizli milletvekili adaylarının sıralaması da şöyle oluştu:

Adnan Keskin (avukat), İlhan Cihaner (savcı), Melike Basmacı Kayhan (mühendis), Adil Demir (avukat), Kazım Arslan (avukat), Huriye Çağlayan (avukat) ve Ali Kavak (avukat). Bu karar üzerine Gülizar Biçer Karaca (avukat) liste dışı kalmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2011, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73