banner72

İlköğretim Öğrencilerine "Gazetecilik" Dersi

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteci İsmail Başkan, ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine gazete, TV, radyo ve internet gazetelerini anlattı.

İlköğretim Öğrencilerine
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti üyesi gazeteci İsmail Başkan, ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine gazete, TV, radyo ve internet gazetelerini anlattı.

Petrol Ofisi İlköğretim Okulu 4/F Sınıfı Öğretmeni Songül Yurdacan, öğrencilerine birçok alanda uygulamalı ve görselliğe hitap eden eğitim verdiklerini, öğrencilerinin medyaya ilgi gösterdiklerini bu amaçla da dönem ödevinde gazetenin hazırlanmasını seçtiklerini ifade etti.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Üyesi gazeteci İsmail Başkan, Petrol Ofisi 4/F sınıfı öğrencilerine medya ile ilgili bilgiler verdi. Vatandaşların haber alma ihtiyaçlarını gazeteler, TV kanalları, radyo ve internetten aldıklarını ifade ederek, gazetecilerin kamu adına görev yaptığını, her vatandaşın haber alma özgürlüğü bulunduğunu söyledi.

Öğrencilere fotoğraf makinası ve kamera hakkında bilgiler veren Gazeteci İsmail Başkan, öğrencilerin medya ile ilgili sorularını da yanıtladı.Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü’nce yaptırılan okul, 1995 yılından bu yana eğitim veriyor. 4986 metrekarelik alana sahip olan ve iki ayrı binadan eğitim veren Petrol Ofisi İlköğretim Okulu 28 derslik, 2 adet bilişim teknolojisi laboratuarı, müzik ve görsel sanatlar dersliği, 2 adet çok amaçlı salon, 2 adet teknoloji ve tasarım atölyesi, spor ve aile birliği odaları, kütüphane, fen ve teknoloji laboratuarına sahip. 64 öğretmen, 3 müdür yardımcısı, 1 müdür başyardımcısı, 1 müdür ve hizmetlinin görev yapıyor. Öğrencilerin bilgi düzeylerini dengelemek ve daha iyi seviyelere getirmek için, hafta sonları yetiştirme kursları da veriliyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2011, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73