banner72

İş Bankasından Fındıklı'ya Orman

Türkiye İş Bankası'nın sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında başlattığı, ülkenin en büyük kurumsal ağaçlandırma çalışmalarından biri olan ''81 İlde 81 Orman'' projesi kapsamında, Rize'de 7 bin 500 fidan toprakla buluşturuldu.

İş Bankasından Fındıklı'ya Orman

Türkiye İş Bankası Rize Şubesi önünde düzenlenen sembolik fidan dikim törenine Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu, İl Garnizon Komutanı Albay Turhan Talu, İl Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, TEMA Rize Temsilcisi Nevzat Özer, banka personeli, TEMA gönüllüleri ile vatandaşlar katıldı.

Vali Hacımüftüoğlu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye İş Bankası'nın başarılı bir bankacılık örneği sergilediğini belirterek, ''İşlerinin sadece para toplamak ve para pazarlamak olmadığını sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak gösterdiler. Cumhuriyet ile yaşıt bir bankanın sosyal sorumluluk projelerinde yer alması sevindirici'' dedi.

Projeyi hazırlayarak uygulayan Türkiye İş Bankası, Çevre ve Orman Bakanlığı ile TEMA Vakfı yetkililerine teşekkür eden Vali Hacımüftüoğlu, ''Ağacın kıymetini ve erozyona karşı kazanımlarını anlatmaya gerek yok. Türkiye ağaçlandırma konusunda gerekli bilince ulaştı'' diye konuştu.

Vali Hacımüftüoğlu, Türkiye'nin bir çok bölgesinde hatıra ormanları bulunduğunu vurgulayarak, ''Bu konuda ciddi bir bilinç oluştu ve işin pratiği hızlandırıldı. Bu projenin diğer kurumlara örnek olmasını istiyorum'' dedi.

Konuşmaların ardından Hacımüftüoğlu, İl Garnizon Komutanı Albay Turhan Talu ve TEMA gönüllüsü iki çocukla birlikte tören alanında fidan dikimi gerçekleştirdi.

Fındıklı ilçesinde hazırlanan 5 hektarlık alana daha sonra toplam 7 bin 500 adet sedir, batı ladini ve servi fidanı dikilerek 41. İş Bankası Ormanı oluşturulacak.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2010, 21:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73