banner72

İstanbul'da 2 şehir kurulacak!

Peki nerelerde kurulacak? Başbakan Erdoğan açıkladı!

İstanbul'da 2 şehir kurulacak!

Başbakan Erdoğan, Ak Parti seçim beyannamesini açıkladı. Buna göre, İstanbul'da 2 yeni şehir kurulacak...

İşte o açıklamalar:

"Kent içi ulaşım... 100 binin üzerindeki kentlerde ulaşım ana planları tamamlanacak. 8.5 yılda 480 bin konut. Önümüzde 12 yıl var. Bunun üzerine 500 bin daha ekleyeceğiz.

Yeni bir müjde de veriyorum: Bu proje çok daha önemli yeni evli ya da evleneek yoksul çiftler için, yuva teşvik fonu başlatıyoruz. Bu programa müracaat eden çiftler için içinde kısmi bir donanım yapıyoruz. 25 yıla varan vadelerle peşinatsız ucuz konut sahibi yapacağız.

Ustalık döneminin mesuliyeti biraz daha fazla.. Onun gereğini yapıyoruz.

Yerel yönetimler idari yönden yeniden yapılandırılacak. 2023'te İstanbul'un nüfusu - şu anda 15'in zaten üzerinde- 17'ye doğru yürüyecektir. İstanbul'da iki yeni şehir kuracağız. Biri Avrupa'da, biri Anadolu'da... Yapacağımız sunumlarda mimari çalışmalarımızı, animasyonları göreceksiniz.

İstanbul'da 3. uluslararası havalimanını göreceğiz... Aynı şekilde limanları ile yatırıma yönelik adımlarla müzelerle bu adımları göreceksiniz... 3. Boğaz Köprüsü tamamlanacak... İki tüp geçit ile yer altında dünya kuracağız... Raylı sistemin yanında lastikli sistemi de takdim edeceğiz... Raylı sistem ağını iki katına çıkaracağız... Yeni kongre salonları yapılacak.. Galataport ve Haydarpaşaport hayata geçecektir..."

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2011, 12:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73