banner72

İyidere Spor Salonuna Kavuşuyor

Rize'nin İyidere ilçesinde kapalı spor salonu yapıldığı bildirildi.

İyidere Spor Salonuna Kavuşuyor

İl Gençlik ve Spor Müdürü Ömer Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm ilçelere spor salonu yapma çalışması kapsamında İyidere ilçesinde de olimpik standartlarda spor solonu yapılması çalışması yürütüldüğünü belirtti.

Böylece ilçenin spor alanındaki önemli bir eksiğinin giderilmiş olacağını ifade eden Yılmaz, ''Geçen yıl kasım ayında başlayan spor salonu, 500 seyirci kapasiteli olacak. Spor salonu inşaatında son çalışmalar yapılıyor. Kısa süre içinde bitirilip hizmete sunulacak'' dedi.

Yılmaz, sporda gelişme sağlanabilmesi için tesisleşmenin olmazsa olmaz olduğunu vurgulayarak, ''Spor, tesisleşme ile anlam ve önem kazanır. Tesis olmadan elit sporcu yetiştirmek mümkün olmadığı gibi, toplumu spora özendirmek de imkansızlaşır. Ancak tesisin doğru yerde ve doğru zamanda yapılmasına da dikkat edilmesi gerekir'' diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Tesisler Şube Müdürü Kenan Yücel ise İyidere'deki futbol sahasının 2006 yılında çevre düzenlemesinin yapılıp sentetik çim yüzeyli hale getirildiğini anlatarak, ''İyiderespor bu yıl bölgesel amatör ligde mücadele ediyor. Gelecek yıl hizmete açacağımız spor salonu ile de ilçede salon sporlarına olan ilginin artıracağına inanıyorum'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2010, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73