banner72

KAÇAK ÇAY TADINDA ÇAYKUR ÇAY!

Türkiye'ye sokulan kaçak çayla mücadele kapsamında ÇAYKUR kaçak çay tadında çay üretme kararı aldı..

KAÇAK ÇAY TADINDA ÇAYKUR ÇAY!

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAYKUR), yurda kaçak yollarla sokulduğu için 'kaçak çay' olarak isimlendirilen yabancı çayla mücadele için alternatif çay üretecek. Kaçak çayın en fazla tüketildiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin damak tadına özgü Türk çayı üretecek ÇAYKUR yetkilileri, birçok kaçak çayın içerisinde böcek kanı, hayvan dışkısı, kanserojen maddeler başta olmak üzere çeşitli maddeler olduğunu öne sürerek, vatandaşları uyardı.

KAÇAK ÇAYDA KANSEROJEN MADDELER VAR

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yaptığı açıklamada, kaçak çayın genellikle damak tadı oluşturduğu için kullanıldığına dikkat çekerek, "Bizim çayımızda yabancı madde kesinlikle yok, ancak kaçak çayların hepsinde haşere zehri, yani pestisit var. Bu da kanserojendir. Pestisitin pek çok zararı var, hastalıklara neden oluyor. Kaçak çayı içen vatandaşlarımız belki kendilerini düşünmüyor, ama çocuklarını, torunlarını düşünmeleri lazım. Vatandaşlarımızın dikkat etmesi lazım." dedi.

KAÇAK ÇAY TADINDA ÇAYKUR ÇAY

Sütlüoğlu, kaçak çayla mücadele kapsamında sorumluluk duygusu içerisinde hareket ettiklerini ifade ederek, "İnsan sağlığının düşmanı olan kaçak çaylarla mücadele kapsamında, bu çayın en fazla tüketildiği Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin damak tadına özgü Türk çayı üreteceğiz. Çalışmalarımızın sonuna yaklaştık. Yakın bir zamanda Güneydoğulu vatandaşlarımız artık kaçak çayı değil, hiçbir katkı maddesi içermeyen sağlıklı Türk çayını tüketebilecek." açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2013, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73