banner72

Kaldırımda Bekliyorsun Diye Ceza Yazdılar ...

Kaldırımda Bekleyen Vatandaşa Polisten Ceza

Kaldırımda Bekliyorsun Diye Ceza Yazdılar ...
Ardeşen'de yaya kaldırımında bekleyen vatandaşa trafik polisi ceza kesti. 62 liralık cezayı gören vatandaş ise hem şaşkın hem de kızgın.

Rize’nin Ardeşen İlçesinde Yaya Kaldırımında Bekleyen Bir Vatandaşa “Neden Kaldırımda Duruyorsun” Cezası Kesildi.

Trafik polisi tarafından kesilen cezaya itiraz eden vatandaş bu kaldırımda “vatandaş kaldırımda duramaz” şeklinde herhangi bir trafik işareti bulunmadığını, bu kaldırımları işgal eden dilencilere, seyyar satıcılara ve yıllardın her gün, gün boyunca kaldırımları iş bekleme bahanesiyle oturup da işgal eden gürcü uyruklu işçilere göz yuman polis memurlarına ateş püskürdü.

Olay bugün saat 09.00 sıralarında Ardeşen İlçesi, Atatürk Caddesi, dolana köprüsü üzerindeki yaya kaldırımında meydana geldi.

Mehmet Terzi isimli bir vatandaş, arkadaşıyla birlikte sabah gezisine çıktığı Ardeşen ilçesindeki köprü üzerinde kısa süreli durakladı. Bu sırada yanlarına gelen polis memurları tarafından yaya geçidini işgal ettikleri gerekçesi ile uyarıldılar. Vatandaş Mehmet Terzi şaşkın bir şekilde neden diye sorunca, polis memurunun hışımına uğradı. Burası yaya geçidi dursam ne olur? Cevabını veren vatandaş, yaya kaldırımlarına park edilmiş, trafiği tıkatan araçlara bir şey demiyorsunuz da bize neden yasak koyuyorsunuz diye sorunca olan oldu. Polis memuru işimi bana senmi öğreteceksin şeklince vatandaşa çıkışınca, aralarında sözlü sürtüşme yaşandı ve vatandaş gözaltına alınarak Ardeşen İlçe Emniyet müdürlüğüne götürüldü. Burada yapılan işlemleri ardından kendisine kabahatler kanunu uyarınca 62 TL para cezası uygulandı.62 liralık cezayı gören vatandaş ise hem şaşkın hem de kızgın. Bu durum karşısında isyan eden Mehmet Terzi isimli vatandaş, hergün yolları ve kaldırımları işgal eden araçlara hiçbir yaptırım uygulanmazken, vatandaşın kullanım alanı olan yaya kaldırımında da duramayacakmıyız. Aynı bölgede kaldırımları işgal eden dilencilere, seyyar satıcılara, kaldırımları yıllardın hergün işgal eden gürcü uyruklu onlarca işçilere sesini çıkarmayan polis, yaya kaldırımında bekleyen biz vatandaşlara ceza uyguluyor. Bumu adalet, bumu hak hukuk. Kendi sorunları yüzünden bize sinirlenip, bize ceza uyguluyorlar. Bundan sonra bende hakkımı yasal yollarla arayacağım.” Dedi. (Lazhaber)


Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2010, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73