banner72

Kampa Rekor Katılım

KDRK (Kaçkar Dağcılık Rafting Kayak İhtisas Spor Külübü) tarafından ikizdere ilçesi Rüzgarlı Köyünde geleneksel olarak düzenlenen bahar dönemi dağcılık temel eğitim kampı 132 sporcu ile başladı.

Kampa Rekor Katılım
KDRK Başkanı  Mehmet Emin AYHAN kampla ilgili olarak " altı yıldır ikizdere Rüzgarlı mevkiinde temel eğitim kampları düzenleyerek sporcularımızı  daha sonraki ileri eğitim aşamalarına hazırlıyoruz. ikizdere bizim için çok ideal kamp yeri. hem halkın yaklaşımı arazilerini kullanmamız hemde belediyenin imkanları hemde konferans salonlarını teorik dersler için kullanmamız  dolayısıyla bizim için vazgeçilmez eğitim alanı olmustur. bu yıl yaklaşık 300 civarındaki basvurudan ancak 132 sporcu adayını kampa alabilmiş durumdayız. rize  beledıyesi, tek gıda iş sendikası, rize ziraat odası gibi kamu kurumlarının yanında özel sektörden de kampımızın giderlerini finanse etmiş bulunuyoruz. sporcularımız ve kulübumüz adına kendilerine tesekkür ediyoruz." dedi.

Temel eğitim kampı 4 gün sürecek olup 24 nisan pazar günü sonlanacak. başarılı sporcu adaylarına katılım sertifikası verilecektir. büyuk çoğunlugunu 16 yaş altı minik sporcuların olusturdugu KDRK ekibi ikizderede 23 nisan ulusal egemenlık ve cocuk bayramı etkınlıklerıne de katılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2011, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73