banner72

Kampanya Öncesi Değerlendirme

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu 2011 bir çay kampanyası öncesi fabrikalardaki son hazırlıkları ve kampanyayı değerlendirmek üzere 47 yaş çay fabrikası müdürü ve daire başkanları ile Genel Müdürlük brifing salonunda bir toplantı düzenledi.

Kampanya Öncesi Değerlendirme

Genel Müdür Sütlüoğlu  toplantıda yeni kampanyanın hayırlı olmasını dilerken fabrikaların son durumları hakkında da müdürlerden bilgi aldı. Genel Müdür Sütlüoğlu yaptığı konuşmada; “Bildiğiniz gibi Sayın Başbakanın teklifleri üzerine bu görev bana tebliğ edilmiştir. Benim böyle bir teklifim olmamıştır. Benim ismim bir şekilde Sayın Başbakanımıza tavsiye edilmemiştir. Ben bu görevi memnuniyetle kabul ettim. Çünkü söz konusu olan memleketimdi hemşerilerimdi bölgemdi ülkemdi. Çaykur’un ve çayın bizim için son derece önemli olduğunu bildiğim için ben bu görevi memnuniyetle kabul ettim. Ben bu şekilde kendi memleketimde kendi insanıma hizmet etmek üzere gönüllü olarak koşarak gelmiş olduk. Değerli arkadaşlar biz Çaykur olarak büyük bir camiayız büyük bir aileyiz. Önemli geleneklerimiz var. Hafızamız var Çaykur olarak. Reflekslerimiz var ve çok büyük bir tecrübe birikimlerimiz var. Çay, bölge ekonomisinin bel kemiği, hemen hemen her şeyi. Çayın alternatifi hiçbir ürün bu güne kadar olmadı ve olabilecek gibide gözükmüyor.

Bölge halkının iyi olması daha ziyade Çaykur’un, çayın iyi olmasına bağlıdır. Burada vurgu yapmak istiyorum. Çaykur bölge sanayisinin bel kemiği durumunda olan bir kurumdur. Çaykur’un güçlü olması ayakta olması dizlerinin titrememesi son derece önemlidir. Çaykur’un dizleri titrerse bölgede adeta bir deprem olur bölgenin dengesi bozulur halkın huzuru kaçar. Halkın mutluluğu gider. Dolayısı ile biz Çaykur olarak hem sağlıklı olmak ayakta durmak güçlü olmak zorundayız. Çayın iyi olması kaliteli olması çayın geleceği ve Çaykur’un geleceği açısından son derece önemli. Çünkü kalitesiz çay pazarın kaybedilmesi ve dağılması gibi bir sonuç doğurur. Alternatif rakip içeceklerin lehine Pazar büyür çayın lehine daralır. Bu açıdan çayımızın kaliteli olması vatandaşın içtiği zaman bundan haz duyması dolayısı ile çayın tiryakilik yapan tadının devam etmesi ve bunun sürdürülebilir olması son derece önemlidir.

Bilindiği üzere çay bu yıl bütün bölgede birlikte geliyor. Bundan önceki yıllarda sahiller erken başlardı bir kademe oluşurdu. Bu sene böyle bir şey yok. Bir anda izdihama gireceğiz. Bizimde tüm kapasite ile kampanyaya girmemiz lazım. Fabrikalarımızda kapasite açısından üretim açısından bir aksaklık olmamalı. Son bir kez herkes fabrikasını gözden geçirsin. 2011 yılı kampanyası hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2011, 16:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73