banner72

Kar Beyaz Ne Zaman Vizyona Girecek ?

Çekimleri Artvin?in Şavşat ilçesinde gerçekleştirilen Selim Güneş'in, Türk edebiyatının en önemli isimlerinden Sabahattin Ali'nin Ayran adlı eserinden senaryolaştırdığı ve yönettiği Kar Beyaz filminin vizyona giriş tarihi belli oldu. İşte O Tarih;

Kar Beyaz Ne Zaman Vizyona Girecek ?

Şavşat ilçesinde çekimleri yapılan Selim Güneş’in, Türk Edebiyatı’nın en önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin “Ayran” adlı eserinden senaryolaştırdığı ve yönettiği “Kar Beyaz” 13 Mayıs 2011 tarihinde vizyona giriyor.

Daha önce katıldığı festivallerden ödüllerle dönen “Kar Beyaz”; küçük bir çocuğun yaşam mücadelesinden bir günlük kesitle ayrılıklar, hasretle bekleyişler, özlemler, pişmanlıklar ve her şeye rağmen insan yaşamında var olan umudu anlatıyor.

“Kar Beyaz”; 47. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Film Müziği Ödülü’nü, 15. Sofya Uluslararası Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’nü, 22. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü (En İyi 2. Film), Umut Veren Yeni Senaryo Yazarı ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödüllerini kazandı. Ağustos Film’in ilk projesi “Kar Beyaz” ayrıca, 46. Chicago Film Festivali’nde Dünya Sineması kategorisinde, 30. İstanbul Film Festivali’nde, 12. Las Palmas de Gran Canaria Uluslararası Film Festivali’nde, 9. Berlin Türk Filmleri Haftası’nda ve 22. Münih Türk Film Günleri’nde sinemaseverlerle buluştu.

Başrolünü, daha önce oyunculuk deneyimi olmayan Artvin-Borçka doğumlu Hakan Korkmaz’ın üstlendiği filmde aynı zamanda; Sinem İslamoğlu, Gürsan Piri Onurlu, Kaya Akkaya, Ziver Armağan Açıl, Ruhan Odabaş ve Sinan Koçal rol alıyor.

Kendisi de Borçka doğumlu olan fotoğraf sanatçısı ve yönetmen Selim Güneş’in ilk filmi “Kar Beyaz”; Artvin’in Şavşat ilçesinde, küçük bir dağ köyünde yaşayan on iki yaşındaki Hasan’ın (Hakan Korkmaz) bir gününü anlatıyor. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2011, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73