banner72

Kar, Karadeniz Bölgesine Ulaştı

Dün yurdun batı kesimini etkisi altına alan beyaz örtü bugün Karadeniz Bölgesi'nde kendisini gösterdi

Kar, Karadeniz Bölgesine Ulaştı

BOLU
Türkiye'nin en önemli geçiş güzergahları arasında yer alan Bolu Dağı Tüneli ve D-100 karayolu sabah saatlerinden itibaren etkisini arttıran kar yağışı sonrasında beyaz esarete teslim oldu.

Kar kalınlığının 15 santimetreye ulaştığı Bolu Dağı'nda çok sayıda sürücü yolda kalırken, polis ekipleri sürücülerin zincirsiz yola devam etmemelerini istiyorlar. Abant Kavşağı'ndan sonra kar yağışı yoğunluğunu arttırırken, Bolu Dağı'nın Düzce kesiminde kar yağışı tipi şeklinde devam ediyor. Kar yağışının şiddetinin artırması bekleniyor.

Karayolları ekipleri güzergahta alarma geçirildi. Ek kare temizleme araçları da güzergahta durmaksızın çalışıyor

ÇORUM
Çorum'da dün gece başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. 

Dün gece başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı nedeniyle şehirlerarası ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Çorum-Samsun karayolu sabah saatlerinde yoğun kar yağışı nedeniyle yaklaşık 1.5 saat araç trafiğine kapandı. Yolun trafiğe kapanması nedeniyle kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Karayolları ve bölge trafik ekipleri tarafından sürdürülen çalışmalar sonrasında ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.  

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan çok sayıda araç sürücüsü yolda mahsur kaldı. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri Çorum-Samsun karayolunda mahsur kalan sürücüleri kurtarmaya devam ediyor. Trafik akışının kontrollü olarak verildiği karayolunda yolda kalan araçlar ise çekicilerle kurtarılmaya çalışıyor. Şehir giriş ve çıkışlarında görev alan trafik ekipleri, sürücüleri kar ve buzlanma konularında dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

SAMSUN
kar yağışı Samsun'un bazı ilçelerinde hayatı felç etti.Vezirköprü ilçesinde dün akşam başlayan sağanak yağmur yerini kara bıraktı. Dün akşamdan bu tarafa yağan yoğun kar yağışı nedeniyle enerji nakil hatları koptu, ilçeye 9 saat elektrikverilemedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2010, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73