banner72

Karadeniz'e Çinliler Mi Geliyor?

Trabzon-Rize arasında döşenecek olan 10 trilyonluk internet hattı ihalesini Çinli bir firma en az teklifi vererek aldı. Çinli firmanın bu düşük teklifinin altında, Çin'den ucuza işçi getireceği söyleniyor....

Karadeniz'e Çinliler Mi Geliyor?
Bir GSM firmasının Trabzon-Rize arasında döşenecek olan Süper Online internet hattının fiber optik kablolarını çekme işini Çinli bir firma üstlendi. 10 trilyon liralık bir yatırım olduğu öğrenilen ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ihaleye 6 firma katıldı. Ancak ihale Çinli firmada kaldı. Şimdi herkes Çinli firmanın işi bu denli ucuza yaptırabilmek için Çin’den işçi getireceğini konuşuyor.

Bir GSM firmasının Trabzon-Rize arasında döşenecek olan Superonline internet hattının fiber optik kablolarını çekme işini Çinli bir firma yapacak. 10 trilyonluk bir yatırım olduğu öğrenilen ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ihaleye 6 civarında firmanın katıldığı ancak bunlar arasında ihaleyi kazananın Çinli bir firma olduğu öğrenildi.

Fiber optik kabloların döşenmesi çalışmalarına Nisan ayı içerisinde başlanacağı belirtilirken, söz konusu işte çalışacak işçilerin Çin’den mi yoksa anlaşılacak bir taşeron firmasına mı yaptırılacağı konusunda ise bir netlik olmadığı ifade edildi.

Öte yandan aynı firmanın Trabzon-Samsun arasındaki internet hattının fiber optik kablolarını ise Türk bir firmanın çektiği ve çalışmaların kısa bir süre önce tamamlandığı öğrenilirken, aynı firmanın da Trabzon-Rize arasındaki ihaleye de girmesine karşın alamadığı kaydedildi.

Bazı kaynaklar ise Çinli firmanın işi yaptırmak için Çin’den ucuz işçi getireceği yönünde görüş bildirdi. (Karadeniz Gündem)
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2011, 21:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73