banner72

Karal'dan Çaykur Sözü !

AK Parti ikinci sıra adayı Hasan Karal Çaykur üzerinde siyasetin doğru olmadığını söyleyerek” Biz Çaykur özelleşmeyecek dediysek özelleşmeyecek” dedi.

Karal'dan Çaykur Sözü !
AK Parti ikinci sıra adayı Hasan Karal Çamlihemşin ilçesinde partililere seslenerek çaykur un özelleşmeyeceğini söyledi.

Muhalefet partilerinin son iki seçimde olduğu gibi bu dönemde de stratejilerini ÇAYKUR’un özelleşeceği varsayımı üzerine kurduğunu hatırlatan Hasan Karal “ Bizden önceki hükümetler döneminde özelleştirme kapsamına alınan ÇAYKUR AK Parti döneminde özelleşmedi ve özelleşmeyecek. Bunun teminatı sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti kadrolarıdır” şeklinde konuştu.

Karal muhalefet partilerindeki temsilcilerin çay ve ÇAYKUR üzerinden siyaset yapmalarını sert bir dille eleştirdi.

AK Parti Rize Milletvekili adayı Hasan Karal, Çamlıhemşin ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu.

Karal, AK Parti Rize Milletvekili Lütfi Çırakoğlu, Çamlıhemşin İlçe Başkanı Yusuf Arısoy ve partinin ilçe yöneticileriyle birlikte Çamlıhemşin esnafını gezerek, esnaftan destek istedi.

Karal, muhaliflerin çayın özelleştirilmesine takıldığını belirterek, “. Bu konuya değinmek istiyorum. Başka bir malzeme bulamıyorlar.

Geçen seçimde de aynı malzemeyi de kullandılar. Gene aynı konuyu ısıtıp, ısıtıp sunuyorlar. Bunlar ÇAYKUR’u özelleştirecekler. ÇAYKUR’un özelleştirilme kararı AK Parti döneminden önce çıktı.  Şuan bunu söyleyenler mensup oldukları partide bu kararlar alındı.  Sayın başbakanımız bu bölge insanının menfaatlerini daha çok o düşünür. Çay üreticisinin menfaatlerine zarar gelmemesi için her türlü kararı alır ve alıyor.  AK Parti döneminde bütün bu kararlar ötelenmişti. Uygulamaya konulmamıştır ve konulmayacaktır. Bunu biz söylüyoruz. Biz bunu söyledikten sonra muhaliflerimiz bundan memnun olmaları lazım. Bu sözü siz veriyorsanız mesele yok. Ama bizi yalancılıkla suçluyorlar. Diyorlar ki yalan söylüyorlar. Kalkıp ta özelleştirilecektir deyip te sizi mi memnun edelim. O zaman memnun mu olacaksınız. Menfaatse bu hepimizin menfaatidir. İktidarında muhalefetinde menfaati neyse ortak menfaatimizdir. Bu bölgenin menfaatlerini her yerde ve zeminde herkesten daha çok savunacak sayın başbakanımızdır ve AK Parti kadrolarıdır. “diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2011, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73