banner72

Karal'dan Mastır turizm projesi açıklaması

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal Doğu Karadeniz Mastır Turizm Projesi’nin uygulanmaya konulması ile Rize’de turizm ve ticaretin büyük bir ivme kazanacağını söyledi.

Karal'dan Mastır turizm projesi açıklaması

AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal, seçim çalışmaları kapsamında Rize merkez ilçede esnaf ziyaretlerinde bulundu.

Rize’de ticaretin canlanması için turizm sektörüne 8,5 yıllık AK Parti iktidarında yapılan yatırımları vurgulayan Karal, 12 Haziran seçimlerinden sonra uygulamaya konulacak olan doğu Karadeniz mastır turizm planının bölge turizm ve ticareti açısından bir milat olacağını söyledi. 

Karal, ilimizde turizm ne yazık ki 4 aylık mevsimde yapılmaktaydı. AK Parti hükümetleri döneminde yaptığımız çalışmalar ve başarılı tanıtımlarla Rize’de turizmi 12 aya yaydık. Önemli bir turizm merkezimiz olan Ayder’ de oteller kış aylarında tamamen kapalı oluyordu. Artık Ayder’de kışın da turist ağırlıyoruz.  Yine termal turizm de sadece bölgenin değil ülkemizin de önemli bir merkezlerinden birisi haline geldik. 12 Haziran seçimlerinden sonra turizm yolu olarak adlandırdığımız yolun çalışmalarına hız vereceğiz. Bu sayede hem turizmi daha geniş bir takvimde yapacağız hem de gelen turistlerin Rize’de konaklamasına imkan sağlayacağız. Bu proje ile bölgemizde on binlerce kişi direk ve dolaylı olarak istihdam edilmiş olacak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2011, 09:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73