banner72

Karal'dan Rize'ye Büyük Müjde !

Karal`ın AK Parti Rize İl Başkanı olduğu dönemde girişimlerini başlattığı ve aday adaylığı sürecinde ise yakından takip ettiği Rize`ye Mühendislik Fakültesi kurulması çalışmalarında karar çıktı. Bakanlar Kurulu`nun imzasının ardından Cumhurbaşkanı Gül`ün onayının ardından Rize Mühendislik fakültesine kavuştu.

Karal'dan Rize'ye Büyük Müjde !
Her geçen gün büyüyen ve gelişen Rize Üniversitesi yeni ve oldukça önemli bir fakülteye daha sahip oldu. AK Parti Rize Milletvekili Adayı Hasan Karal’ın yoğun çabaları ve girişimleri sonucu gündeme alınan ve Ankara’da yakından takip edilen Rize’ye Mühendislik Fakültesi kurulması kararı çıktı. Bakanlar Kurulu’nda Başbakan Erdoğan ve Bakanların imzasının ardından köşke gönderilen kararname Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayının ardından kesinleşti. Resmi gazetede yayınlanan kararla Rize Üniversitesi bünyesinde Mühendislik Fakültesi kurulması kararı alındı.

KARAL’IN VEKİL OLMADAN RİZE’YE İLK HEDİYESİ
Kararın çıkmasında AK Parti Rize Milletvekili adayı Hasan Karal’ın büyük emeği bulunuyor. Rize Üniversitesi bünyesinde bir Mühendislik Fakültesi olması gerektiği yönünde sürekli vurgu yapan Karal, konuyu görüştüğü Başbakan Erdoğan’a aktarmıştı. Erdoğan’ın da desteği Karal’ın da yakın takibi ile Rize için büyük öneme sahip fakültenin kurulması kararı çıktı. Fakülte kararı vekil olmadan önce Karal’ın Rize’ye en büyük hediyesi olarak yorumlandı.

İLAVE 6 BİN ÖĞRENCİ DAHA RİZE’YE GELECEK   
Rize Üniversitesi Bünyesi’nde kurulması kararı çıkan Mühendislik Fakültesi kente önemli kazanımları da beraberinde getirecek. 6 bin ilave öğrenci hedefi olan Mühendislik Fakültesi ile çeşitli bölümler açılacak.  
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2011, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73