banner72

Kardan Adam Şenliği'nde Kaza

Çamlıhemşin'de bu yıl 3.'sü düzenlenen Ayder Kardan Adam Şenliği'nde kamyonet şamreli ile kayan iki genç bariyerlere çarparak ağır yaralandı.

Kardan Adam Şenliği'nde Kaza

GÖKTÜRK FIRAT
Ayder Yaylası'nda, Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü tarafından organize edilen şenlikte kardan adam yapma yarışması, karda kayma ve çeşitli aktiviteler yapıldı.

Şenliğe Rize ve çevresinden binlerce kişi katıldı. Katılımcılar kendi imkanlarıyla kayarak eğlendi. Naylon, leğen ve şamreller ile kayanlar dikkat çekti.
26974
Şamrelle kayan gençlerin zaman zaman geçirdikleri kazalar ilginç görüntüler oluşturdu. Şamrelle kayan iki genç duramayıp bariyere çarparak ağır yaralandı.
26975
Hamza Özkaraman (19) ve Burak Sütlüoğlu'na (19) şenlik alanında bulunan UMKE (Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi) tarafından ilk müdahale yapıldı.

Gençler daha sonra ambulansla Çamlıhemşin Sağlık Merkezi'ne sevk edildi. Yaralı gençlerden Hamza Özkaraman'ın sağ ayağının kırıldığı belirtildi.
26976
Şenliğe katılanlar kar üzerinde tulum eşliğinde horon oynayıp piknik yaptı. Katılımcılar şenlikten son derece memnun kaldıklarını, geçirdikleri küçük çaplı kazalara rağmen çok eğlendiklerini belirtti.
26977

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2010, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73