banner72

Kayıhan, 5 Puan Geride Kaldı

Geçen yılın 10. haftasında Oktay Çevik Hasan Vezir ikilisinin yönettiği Rizespor, bu sezonki Kayıhan'ın kadrosundan 5 puan önde ve zirvedeydi.

Kayıhan, 5 Puan Geride Kaldı

Çaykur Rizespor’un geçen sezonun 10. haftası sonundaki durumu ile bu sezonun 10. haftası sonundaki durumu arasında 5 puanlık fark var.

2009-2010 sezonunda öze dönüş yaparak Oktay Çevik ve Hasan vezir ikilisini göreve getiren Yeşil-Mavililer lige iyi başlangıç yapıp 10. hafta sonunda 21 puan ile Konyaspor ile birlikte zirveyi paylaşmıştı. Geçen sezonun ilk 10 haftasında 6 galibiyet 3 beraberlik ve 1 yenilgi alan Rizespor 21 puan toplamıştı. Yeşil-Mavililer 10. haftadan sonra büyük bir düşüş göstermişti. Karadeniz ekibi Çevik ve Vezir ikilisi ile yollarını ayırdıktan sonra Mehmet Şansal göreve gelmiş ve daha sonra ligi Ümit Kayıhan ile tamamlamıştı.

Arada 5 Puan Var

İstikrarı sağlama adına bu sezona Ümit Kayıhan ile devam eden ve yeni bir kadro daha kuran Çaykur Rizespor, geçen sezon olduğu gibi bu sezona da iyi başladı. Ligin ilk haftalarında oldukça başarılı sonuçlar aldı ama son haftalarda iyi sonuçların devamını getiremedi. Bununla da geçen yıla oranla performans düşüklüğü erken başladı. Yeşil-Mavililer geride kalan haftalarda 4 galibiyet, 4 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak 16 puan topladı ve 10. haftayı 5. sırada tamamladı. Bu sonuçlarla Rizespor geçen sezon ilk 10 haftalık performansının 5 puan gerisinde kaldı. Yeşil-Mavililer, geçen sezon 21 puan ile zirvenin ortağıyken, bu sezon zirvede aynı puan ile Denizlispor oturuyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2010, 20:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73