banner72

Kayıp çocukları için mezar yaptırdılar

Trabzon'un Of ilçesinde 21 ay önce kaybolan 9 yaşındaki Yusuf Kazdal için ailesi, mezar yaptırdı. Baba Tahir Kazdal yaptığı açıklamada, oğlunun bulunması için yaklaşık iki yıldır aramadık yer bırakmadıklarını belirterek, "Oğlumun adının yaşaması için en azından boş da olsa bir mezarı olsun istedim. Tüm aramalara rağmen bugüne kadar oğlumla ilgili hiçbir ize rastlamadık. Ölü olduğunu bilsek bile acımız hafifleyecek" dedi.

Kayıp çocukları için mezar yaptırdılar
Trabzon'un Of ilçesinde 21 ay önce kaybolan 9 yaşındaki Yusuf Kazdal için ailesi, mezar yaptırdı.

Sugeldi köyünde, oturdukları evin önünde yaptırılan mezarın taşında Yusuf Kazdal'ın ismi, doğum tarihi bölümüne 23 Haziran 2000, ölüm tarihi yerine ise "kayıp" yazdıran aile, Yusuf'un bulunması için her cuma boş mezarın başında dua ediyor.

http://www.netgazete.com//Resources/2010/12/11/745836_2.gif

Baba Tahir Kazdal yaptığı açıklamada, oğlunun bulunması için yaklaşık iki yıldır aramadık yer bırakmadıklarını belirterek, "Oğlumun adının yaşaması için en azından boş da olsa bir mezarı olsun istedim. Tüm aramalara rağmen bugüne kadar oğlumla ilgili hiçbir ize rastlamadık. Ölü olduğunu bilsek bile acımız hafifleyecek" dedi.

http://www.netgazete.com//Resources/2010/12/11/745836_1.gif

Boş mezarı ziyaret etmenin içini acıttığını ifade eden Kazdal, "Evladımın bulunması için dua ediyoruz" diye konuştu.

Anne Esma Kazdal ise bundan sonra her cuma günü köye çıkarak, mezar başında oğlunun bulunması için dua edeceğini vurgulayarak, "Acımızın dinmesi mümkün değil ama en azından adını burada yaşatacağız" dedi.

Trabzon'un Of ilçesine bağlı İrfanlı Mahallesi'nde 29 Mart 2009'da ailesi tarafından çöp dökmeye gönderilen ilköğretim okulu öğrencisi Yusuf Kazdal geri dönmedi. Ailenin müracaatı üzerine polis tarafından başlatılan arama çalışmalarında şu ana kadar bir sonuç alınamadı.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2010, 23:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73