Kemalpaşa Yeni Camii, Hayırseverleri Yarımını Bekliyor

Yaklaşık 15 yıl önce temeli atılan Kemalpaşa Beldesi Uzun Yalı Mahallesi Yeni Caminin tamamlanabilmesi için hayırseverlerden yardım bekleniyor.

Kemalpaşa Yeni Camii, Hayırseverleri Yarımını Bekliyor
Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa Beldesinin Uzun Yalı Mahallesindeki Yeni Caminin tamamlanabilmesi için hayırseverlerin yardımına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Uzun Yalı Mahallesi Yeni Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Musa Akdemir, yaptığı açıklamada, Kemalpaşa Beldesi çıkışında D 10 Karayolu güzergahında bulunan caminin yerel cemaatin yanı sıra Özellikle Kafkasya'ya ve Türki Cumhuriyetlerine giden ve ya oralardan Türkiye'ye giriş yapanların ihtiyaçlarına tam anlamıyla cevap veremediği için caminin üst katını da ibadete açmaya karar verdiklerini söyledi.

Caminin temeli derneğin eski başkanı olan 81 yaşındaki Nazmı Özbay tarafından 15 yıl önce atıldığını hatırlatan dernek başkanı Akdemir,"Temeli atıldıktan sonra caminin zemin katı ibadete açıldı.

Üst katı ve bayanlar için ayrılan balkon kısmı ile kubbe bölümü ve minaresi kaba kısmı tamamlandı. Ancak tam anlamıyla ihtiyaca cevap vermeyen camimizi onarıp tekrar ibadete açılması için yaklaşık 3 ay öncesinde çalışmalara başladık. Caminin çini ve yer döşemesi ve ısıtma sistemi için bu güne kadar 80 bin TL harcadık. Halı ve korkuluklar ile şadırvan, çevre düzeni yapılabilmesi için 50 bin TL'yi aşkın paraya da ihtiyacımız var.Bu güne kadar Hopa ilçesi ve Kemalpaşa beldesi esnafı ve vatandaşlarından topladığımız paralar ile Hopa ve Kemalpaşa belediyesinden araç ve  malzeme yardımıyla camimizi bu hale getirdik.Caminin bitirilmesi ve tam anlamıyla ihtiyaçlara cevap verebilmesi için hayırsever iş adamlarından ve vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz." Dedi

Dernek Başkanı Akdemir,Kemalpaşa Beldesi Uzun Yalı Mahallesi Yeni Cami'ye yardım yapmak isteyenlerin T.C. Ziraat Bankası Hopa Şubesi'ndeki TR 66.0001.0003.0327.0973.3650.01 İBAN numarası hesabına yardımları beklediklerini de  Sözlerine ekledi.

Dernek Başkanı irtibat telefonu: 0532 573 32 79

(Sabri Aslışen’in Haberi)
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2012, 22:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER