banner72

Kenan Bıyık: Chp İkinci Partimdir !

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Rize Milletvekili 1. Sıra Adayı Kenan Bıyık, parti değiştirdiği için gelen tepkilere "din değiştirmedim. Parti değiştirdim" şeklinde cevap verdi.

Kenan Bıyık: Chp İkinci Partimdir !

CHP Rize Milletvekili Adayları Rize Gazeteciler ve Muhabirler Derneği’ni ziyaret etti.
Burada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan adaylar çalışmaları ve hedefleri hakkında bilgiler verdiler. 1. sıra adayı Kenan Bıyık, bir eğitimci olarak insanların gözünde CHP iktidarına duyulan özlemi gördüğünü belirterek, “İnsanımız çok dertli. Bir çok sıkıntıları var. Ama bu sıkıntılarını dile getirmeye korkuyorlar. En kolay yönetim şekli yoksulu yönetmektir. Türkiye’de yoksul yönetimi yapılıyor. Biz yoksullar ordusu oluşturup yönetmek için değil yoksulların refah seviyesini yükseltmek için iktidara talibiz. Rize’nin en önemli sorunlarından bir tanesi de eğitimdir. Eğitim sorunu aşılınca yoksul yönetimi de işe yaramayacaktır. STK’lar üzerinde büyük bir baskı var. Rize’de 675 sivil toplum kuruluşu var. Bunların baskı ile siyasallaştırıldıklarını görüyoruz. STK’lar alternatif fikir üretmesi gereken mekanizmalardır. STK’lar Adalet ve Kalkınma Partisi’nin yan kuruluşu haline getirilmiştir. Bu demokrasinin önünde engeldir. AKP’nin STK’lardan elini çekmesi gerekir” dedi.
Bıyık, Rize’nin son 9 yıl içerisinde 9 yıl öncesine kıyasla daha kötü durumda olduğunu belirterek, “9 yıl önce bir memur maaşı ile 30 çeyrek altın alınıyordu. Bugün ise 13 çeyrek altın alınıyor. Ekonominin iyiye gittiği söylemleri yalandır. Rizeli 9 yıl içerisinde 9 yıl öncesine kıyasla kaybetmiştir. Yapılan uluslar arası anlaşmalar ile tarımda yüzde 8 düşüş öngörülerek imzalar atılmıştır. Rize’nin yüzde 65’i geçimini tarımdan sağlamaktadır. Yani her 8 kişiden 7’si artık tarım yapmayacak. Bu değişmezse gelecekte Rizeliyi açlık beklemektedir” şeklinde konuştu.
Son 15 yıldır sağ partilerde siyaset yapan bu seçimde ise CHP’den aday olduğu için sağ kesim tarafından eleştirilen Bıyık, eleştirilere cevap olarak, “Ben partimi değiştirdim. Din değiştirmedim. Halen Müslüman’ım. Bu sabah bile annem beni ardımdan Kuran-i kerim okuyarak uğurladı. Anavatan Partisi’nde siyaset yaparken CHP yasaklıydı. Bugüne kadar Anavatan Partisi dışında hiçbir parti ile üyeliğim olmadı. 2. Partim CHP’dir ve bundan sonra CHP çatısı altında siyaset yapmaya devam edeceğim. Benim rızam ile AK Parti’ye üyeliğim hiç olmadı. Bunu iddia edenlerin ispatlaması gerekir“ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2011, 11:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73