banner72

Kenan Bıyık'a Sert Eleştiri

AK Parti Rize milletvekili adayı Nusret bayraktar Çay Tv’de katıldığı canlı yayın programında CHP Rize milletvekili adayı Kenan bıyık’a sert cevap verdi.

Kenan Bıyık'a Sert Eleştiri

AK Parti Rize milletvekili adayı Nusret bayraktar Çay Tv’de katıldığı canlı yayın programında CHP milletvekili adayı Kenan Bıyık’ın kendisi ve partisi hakkında ortaya attığı iddiaların tamamen gerçek dışı olduğunu söyledi.

BIYIK PARTİ PARTİ DOLAŞTI

Bayraktar CHP adayı Kenan Bıyık’ın sarfettiği sözlerin hazmedememe ve seviye meselesi olduğunu belirterek “CHP milletvekili adayı arkadaşımız Hangi partileri dolaşa dolaşa bugünkü partisine geldiğini ve partisinin rengine girdiğini ben bugün gördüm ve inanın kendisi adına üzüldüm” dedi.

CHP’DE VE BIYIK'TA HAZMEDEMEME SORUNU VAR

Bölgeye daha fazla hizmet getireceğini iddia eden bir adayın bu seviyeye düşmemesi gerektiğinin altını çizen Bayraktar “Benim hem ithal olduğumu söylüyor hem de köydeki evime devletin kaynakları ile yol yaptı diyor… Ben her yıl kendi köyüme kendi paramla yol, su, camii ve sıkıntılı alanlarda yardım yaparım…40 yıldan bu yana kendi imkânlarımla köyümde çalışma yaparım Biz köyümüzün yollarını, kendi paramızla, sırtımızda mazot taşıyarak yaptık… Her yaz köyün ihtiyaçlarını karşılamak işçin getirdiğim usta ve işçilerin ihtiyaçlarını ve paralarını devletin parasıyla değil, kendi paramla karşılarım Biz köyümüzün ihtiyaçlarını dayanışma içinde yapıyoruz… Evet yapıyorum ama kendi paramla yapıyorum” dedi. Geçmişte yaptığı başarılı çalışmaların yapacağı çalışmalar açısında çok ciddi bir referans olduğunu söyleyen Bayraktar CHP adayı Kenan Bıyık’ın devlet tecrübesinden yoksun olduğunu söyledi.

BIYIK YALAN SÖYLEYEREK KUL HAKKI YİYOR

Kendi villasına devletin imkanları ile özel yol yaptı diyen CHP milletvekili adayı Kenan Bıyık’ın eğitimci kimliğine bu durumu hiç yakıştıramadığını belirten Bayraktar “bu konuları televizyon programlarında yalan yanlış bilgilerle ortaya koymak kul hakkı değildir de nedir” ifadelerini kullandı.

BIYIK BAŞBAKANI YALANCIKLA SUÇLADI

Nusret Bayraktar AK Parti Rize milletvekili adaylarını ithal adamlar olarak tanıtan Kenan Bıyık’ın başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı yalan söylemekle suçlamasının taktirin Rize kamuoyuna bıraktı. Bayraktar “Başbakan geliyor yalan söylüyor, biz geliyoruz yalan söylemişiz, böyle bir ifadeyi ağzına nasıl yakıştırıyor” dedi

CHP SEÇİM DÖNEMLERİNDE CAMİLERE GİDER

Bıyık’ın Sabah namazlarında sahil camisinde namaz kılmaya gidiyorlar suçlamasına sert tepki göstererek Bayraktar, bu durum ancak CHP anlayışının bir ürünüdür. Biz CHP gibi sadece seçim dönemlerinde camilere giden bir anlayış taşımıyoruz. Biz ibadetimiz her dönem yapıyoruz. ’’dedi

YARDIMCI AİLESİNE DİL UZATIYOR

Rizeli hayırsever iş adamı Hasan Kemal Yardımcı’nın Rize’ye yatığı yatırımları bilmeyen bir siyasetçi ve eğitimciye söyleyecek pek fazla bir sözü olmadığını söyleyen Bayraktar “Hasan Kemal Yardımcı’nın vereceği yemeğe esnafı korkutup oraya dolduracaksın diyor bir yemeğe götürmek için kimi korkutuyorsunuz… Yardımcı ailesinin Rize’ye ne yaptığını bilmeyen bir eğitimciye ben ne söyleyeyim.Yardımcı ailesine Rize’de ne yaptın diyebilecek kadar seviyesi düşük bir arkadaşımız… Hastane, üniversite, okul ne yapmadılar ki…

İFTİRALARA BEL BAĞLADILAR

AK Parti’nin Rize’de seçimleri açık ara 3-0 kazanacağını gören CHP adayının ağır suçlamalar ve iftiralara bel bağlamasını kamuoyunu takdirine bırakan Bayraktar “Seçimlerde hiçbir şansları olmadıklarını gördükleri için hırçınlaştılar. Ben bu arkadaşa cevap vermek istemezdim ancak suçlamaların boyutları hakarete ve iftiraya vardığı için bu açıklamaları yapmak zorunda kaldım” dedi. Bizleri ve başbakanı yalan söylemekle itham eden CHP adayı Kenan Bıyık’ın günde 2 bin telefon konuşma yapıyorum açıklamasına vurgu yapan Bayraktar “Bir kişi ile bir dakika konuşsa 2 bin dakika eder, bu arkadaşım günü kaç saat sanıyor. Acaba telefonu açıp kapamayla günü mü bitiriyor. Böyle bir yalan olur mu?” dedi.

BÖYLE BİR SİYASİ TUTARSIZLIK OLUR MU

CHP adayı Kenan Bıyık’ı daha önceden tanımadığını söyleyen Nusret Bayraktar son dönemlerdeki çalışmalarına bakınca Bıyık’ın siyasi tutarsızlığını gözlemlediğini söyledi. Bayraktar “ Önce Anavatan Partisi’ndeymiş, oradan ayrılmış AK Parti’de 2004 de el kaldırmış belediye başkan aday adayları arasında, arkadaşlarımız sormuş Kenan bey ne zamana kadar? Mezara kadar demiş… Arkasından 2009 da farklı bir partiden aday oldu… Bir ara tekrar bizden aday olmaya çalışmış, MHP’den aday olmayı denemiş şimdi mezara kadar CHP’deyim diyor. Bunun tutarlılığı ile çalışmalarını bizim tutarlılık ve çalışmalarımızla bir kıyaslasınlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2011, 07:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73