banner72

Kent Alanı Projesi Bitiyor

Kent Alanları Projesinin ilk’i Ekrem Orhon mahallesinde oluşturuldu. Kapalı otopark ve sosyal tesislere sahip olan projenin son rotuşları atılıyor.

Kent Alanı Projesi Bitiyor

Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcının seçim projeleri içerisinde yer alan Kent Alanları’nın ilk’i Ekrem Orhon Mahallesi Telekom Müdürlüğü binası yanında bulunan alanda yapıldı.

1 ay içinde hizmete açılacak proje 3.350.000 TL’ye mal oldu. 4800 metre kare alanda 250 araç kapasiteli kapalı yer altı otoparkı bulunan proje ile şehir trafiğinin rahatlatılması düşünülüyor.

Yıllarca şehir merkezinde olduğu halde şehirden uzak gibi görülen, belediye ve çevre sakinleri için sıkıntı oluşturan Telekom Müdürlüğü yanındaki Kamyon Durağı geliştirilen farklı bir proje ile kimlik buldu.

Otopark üzerinde ve 6000 metrekare alanda kurulan projenin ikinci kısmındaki sosyal alanlar şehir merkezinde ki insan yoğunluğunu çekmesi düşünülüyor. Çevre düzenlemesiyle birlikte içinde, yerel ürünlerin satılabileceği üstü kapalı Semt Pazarı, çocuk oyun grupları, dinlenme alanları, oturma grupları, peyzaj ve ileri aydınlatma teknolojisiyle donatılmış akşam da basket ve voleybol oynanabilecek sahaları ile şehre kimlik katacak projede uzay mimarisi kullanıldı.

Bu alana rahat ulaşım için başka bir proje geliştiren Rize Belediyesi ilave servis yolları yapmak için çalışmalarına devam ediyor.

Proje son rotuşlarının atılmasıyla birlikte 1 ay içinde hizmete açılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2010, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73