banner72

Kilo Vermezse Ölecek

Trabzon'da son 5 yılda 80 kilodan 240 kiloya çıkan 30 yaşındaki genç, öldürücü şişmanlık olarak bilinen Morbit Obezite ile mücadele ediyor.

Kilo Vermezse Ölecek

Hayati tehlikeyi atlatabilmek için kilo vermesi gereken, nefes almakta bile güçlük çeken Murat Bayram, hastanede tedavi altında tutuluyor.

Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde özel bir rejimle beslenen 30 yaşındaki Murat Bayram, önceki yıllarda Wushu ve boks sporları yaptığını, 1.63 boyuna rağmen 80 kilo olduğunu ancak sıkıntı yaşamadığını belirterek, "Yaklaşık 5 yıl önce sporu bıraktım. Bunun ardından aşırı kilo almaya başladım. Boğazımı tutumaz oldum. 240 kiloya kadar çıktım. Nefes alamaz, yürüyemez hale geldim. Sonunda da hastane kapısını çaldık. Çok zor durumdayım ama pes etmiyorum" dedi. Yürümeyi çok özlediğini anlatan Bayram, Bir gün yürümeye bu kadar hasret kalacağımı söyleseler inanmazdım. Sağlığıma kavuşup evlenmek istiyorum" diye konuştu.

Ayak bileklerinde aşırı şişmeler olduğu gözlenen, hareket etmekte ve nefes almakta güçlük çeken Bayram'ın durumu hakkında açıklamalarda bulunan Trabzon Numune Eğiti ve Araştırma Hastanesi Başhekimi ve Endokrinoloji Klinik şefi Prof. Dr. Ekrem Algün, Morbit Obezite olarak teşhis konulan Bayram'ın tedavisine başlanmasının ardından 40 kilo verdiği ancak, aşırı kiloları nedeniyle hayati tehlikesinin sürdüğünü söyledi. Prof. Algün, "Tedavisi çok uzun süreli olacak. Zayıflayamazsa hayati tehlike söz konusu. Elimizde şişman tedavi edecek mucize ilaç yok. Sabır isteyen bir hastalık. Bir anda zayıflayıp eski haline dönmesi zor. Hasta zayıflarken bile hayati tehlikesi var. Murat zayıflamak zorunda" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2010, 21:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73