banner72

Kivi Sezonu 10 Kasımda Başlıyor

Ardeşen Kivi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Hacısüleymanoğlu Kivi Hasat Sezonunu 10 Kasım Tarihi İtibari İle Açacaklarını Belirtti.

Kivi Sezonu 10 Kasımda Başlıyor
Çayeli, Pazar, Ardeşen ve Fındıklı Kivi Üreticileri Kooperatif Başkanları 2. kez Ardeşen Kivi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanlığında Bir Araya geldiler.

Ardeşen Kivi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Hacısüleymanoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Pazar Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Ziya Deniz, Fındıklı Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Hurşit Şendoğan ve Çayeli Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Halil Yılmaz katıldı.

Ardeşen Kivi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mehmet Hacısüleymanoğlu 10 Kasım 2010 tarihinde kivi hasadına başlanacağını belirterek, 80 gram ve üstünde ki ürünlerin birinci sınıf kivi olarak tespit edileceğini ifade etti.

Hasat öncesinde alt yapı çalışmalarıyla ilgili olarak Rize Valisi Seyfullah Hacımüftüoğlu’nu ziyaret edeceklerini belirten Hacısüleymanoğlu, “Ziyaret esnasında kivi üreticilerinin sıkıntılarını masaya yatıracağız. 5 Kasım 2010 tarihinde Ardeşen’e gelecek olan tüccarlarla yemekli bir toplantıda bir araya gelerek, ziraat odaları başkanları, kivi birlik başkanları, kivi kooperatif başkanları ve nakliyeciler kooperatif başkalarıyla kaynaşmalarını sağlayacağız. Yemek sonrası ise tüccarlarla birlikte fiyatta pazarlık ve alım prensipleri ile ilgili toplantı yapacağız. Tüccarlardan üreticiyi garanti altına almak adına teminat mektubu alacağız.” Dedi.
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2010, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73