banner72

Koçal: Rize’nin Geleceğini Yatırım Yapıyoruz

Türk Telekom Rize İl Müdürü Ristem Koçal, kurumlarının çok sayıda sosyal sorumluluk projesi ile Rize’nin ve Türkiye`nin geleceğine yatırım yaptığını söyledi.

Koçal: Rize’nin Geleceğini Yatırım Yapıyoruz

Koçal, yaptığı açıklamada, “Türkiye’ye Değer” sloganı altında çok sayıda kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Türk Telekom’un, bu kapsamda Türkiye’nin dört bir yanında inşa ettirdiği Türk Telekom Okulları’nda eğitim gören başarılı öğrencilere burs olanağı sağladığına dikkat çekti.

Türk telekom Güzel Sanatlar ve spor Liseis Rüstem Koçal Rize Telekom.Türk Telekom Kemak Babaoğlu  Koçal: Rizenin Geleceğini Yatırım Yapıyoruz

Kurumsal vatandaş sorumluluğuyla çalışmalarını sürdüren Türk Telekom’un, aynı zamanda Türk Telekom Okulları’nı desteklemek amacıyla yaklaşık 7 bin adet spor gereci dağıttığını bildiren Koçal, “Türk Telekom, 2012-2013 eğitim ve öğretim yılında 49 okulda 147 öğrenciye toplam 213 bin 600 liralık eğitim bursu veriyor. Türk Telekom’un sunduğu burs imkanından Türk Telekom Okulları’nda okuyan, aile gelir seviyesi asgari düzeyde olan başarılı öğrenciler faydalanabiliyorlar. Burs ödemesi, her ayın ilk haftası öğrencilerin banka hesabına yatırılıyor.” dedi.
 Türk telekom Güzel Sanatlar ve spor Liseis Rüstem Koçal Rize Telekom.Türk Telekom Kemak Babaoğlu  Koçal: Rizenin Geleceğini Yatırım Yapıyoruz

Türk Telekom’un sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Rize’deki hizmetlerini anlatan Koçal, “Türk Telekom, Rize’de sosyal sorumluluk anlamında 2 Lise , 1 spor salonu ve 1 adet 200 kişilik yurt binası yapmıştır. Ayrıca Rize Telekomspor çatısı altında 200 civarında gencimize spor yapma imkanı sağlıyor. Ayrıca  Türk Telekom Genel Müdürlüğu tarafından Ardeşen Türk Telekom Lisesi ve Rize Türk Telekom Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde okuyan ihtiyaç sahibi ve başarılı altı öğrenciye verilecek burs ile eşorfman, forma, top vb. spor gerecinden oluşan toplam 276 parça spor malzemesini bu iki okulun müdürlerine teslim ettik. Kurumumuz birçok sosyal sorumluluk projesi ile Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor.” diye konuştu.
  
Türk Telekom İnsan Kaynakları, Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu ise, Türk Telekom olarak eğitime katkı sağlamanın gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, “Çocuklarımızın başarılı ve topluma faydalı birer birey haline gelmelerini sağlamak en büyük hedefimiz. Bu amacın önemli bir parçası olan ve Türkiye’de eğitim alanında bugüne kadar hayata geçirilen en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Türk Telekom Okulları, şimdiye kadar 30 bini aşkın öğrenciyi modern eğitim ortamına kavuşturdu. Öğrencilerimize sunduğumuz burs olanağının yanı sıra onların sportif gelişimlerini sağlamak üzere gerçekleştirdiğimiz spor gereçleri dağıtımıyla gençlerimize önemli bir katkı sağladığımıza inanıyoruz. Türk Telekom Amatör Spor Kulübümüz kapsamında 27 farklı branşta, 46 yerel spor kulübümüzle gençlerin alternatif spor branşlarına yönelmelerini destekledik. Bundan sonraki dönemde de bu alandaki çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2013, 22:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73