banner72

Kocatepe: Artvin’in devlete daha çok ihtiyacı var !

Artvin AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Kocatepe göre, Artvin'de seçimlerin kendisiyle CHP'nin 1.Sıra Adayı Uğur Bayraktutan arasında geçecek !

Kocatepe: Artvin’in devlete daha çok ihtiyacı var !

AK Parti Artvin Merkez İlçe Teşkilatı Artvin Yazkent Sitesi Çay Salonunda seçmenle bir araya gelerek seçimlerde destek ve oy istedi. Sohbette Artvin AK Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Kocatepe, 22. Dönem AK Parti Millet Vekili Orhan Yıldız, 23.Dönem AK Parti Milletvekili Ertekin Çolak, AK Parti Artvin Merkez İlçe Başkanı Nizamettin Alkan parti üyeleri ve vatandaşlar yer aldı.

Seçmene karşı ilk konuşmayı yapan Kocatepe “Türkiye ve dünya konjonktürü gösteriyor ki AK Parti ustalık dönemiyle bu dönemde iktidara geliyor. Bu dönemde bizler Artvin’imize nasıl en büyük kazanımı sağlayabiliriz düşüncesinin bir ürünü olarak karşınıza çıktık ve adayız” diyerek sözlerine başladı. Kocatepe konuşmasında şunları dile getirdi.

“Adaylık sürecinden bu güne kadar gezdiğimiz köyler ilçeler vatandaşlarımız bize 2-0’ın müjdesini veriyor. Bu Artvin’de büyük bir zafere ulaşmamızın müjdesidir. Bizler Artvin’de ülkemizin diğer şehirlerinden farklı olarak sadece hizmet odaklı siyaset yapmak mecburiyetinde olan insanlarız; çünkü bizim yıllarca ihmal edilmiş bir kentimiz var. Son 8 yılda Türkiye’nin en çok kamu yatırımı alan şehri Artvin. Demek ki Artvin’de AK Parti öncesinde o kadar bir ihmal edilmişlik yaşanmış ki AK Parti iktidar olduğunda en büyük kamu yatırımlarını buraya getiriyor ama halen sıkıntılarımız çok fazla.Artvin’de sorunların ardı arası kesilmiyor.

Sorunların nedeni karşınıza gelip de sizden oy isteyen diğer muhalefet partilerinin yetkilileridir de ondan.Bu sorunları ancak AK Parti çözer. Benim şehrimde 5 yıl spor salonu yoktu, kapalıydı. Benim şehrimde 500 kişilik spor salonu olmasına rağmen tamir edip açamayanlar bugün karşınıza gelmiş sizden oy istiyorlar.Bunlar ya sizin unutkanlığınızdan yada beyefendi ve hanımefendi kişiliğinizden faydalanmaya çalışıyorlar. Artvin’in devlete daha çok ihtiyacı var. Burası çok zor bir coğrafya. Önümüzde kısıtlı ama bir o kadar da avantajlı şehir duruyor. Artvin’e fabrika yapamayız ama Artvin’ turizm şehri yapabiliriz. Ulaşım kavşağı haline getirebiliriz.Bunu zaten yaptığımız uygulamalarla Artvin’in hizmetine sunmaya başladık. Bundan sonrada bunun sefasını sürmek ve yapılan hizmetlerin iki katını daha buraya getirmek için buradayız. Artvin’de Ertekin Bey döneminde 1200 çeşit hizmet yatırımı yapılmış.

50 yıl Hopa Cankurtaran Tüneli birçok siyasetçinin gelir kaynağıydı.Geçen dönem AK Parti bunu yapacağız dediğinde o gün yapamaz diye göbek atanlar bugün değişik bahanelerle keşke yapılmazsa diyorlar. Aslında bunlar AK Parti keşke halkın gözünü açmasaydı da, millet siyaseti onların yaptığı gibi boş vaatlerle yapılan bir kısır döngü olduğunu sanmaya devam etseydi diyorlar. Muhalefet partisi millet vekili Artvin için hiçbir şey yapamaz sizin derlerinizi çözemez onların yapacağı yıllardır yaptıkları gibi sizin derdinizi size anlatmaktan ileri gitmez. Biz ise sorunları çözmek için buradayız.

Metin Arifağaoğlu ağabeyimizi severim sayarım. Sorun kendisine 4 yıl boyunca bu il için ne yaptı ne yapabildi. Metin Abi Borçkalıdır Borçka tünelini kim yaptı AK Parti, Ertekin Çolak yaptı. Eğer geçen dönem Artvin’den milletvekili gitmemiş olsaydı buraya bu kadar hizmet gelebiliri miydi?

Artık bu coğrafyada Türkiye’ye sorulmadan adım atılmayan bir dönemi yaşıyoruz. Türkiye bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke, Arap âlemi Başbakanımıza Sultan Tayyip diyor. Batı’da da Türkiye Osmanlı Milletler Topluluğunu kurdu ifadeleri var. Dün Gürcistan’a parmak uzatmak yasaktı, bugün oraya nüfus cüzdanıyla geçeceğiz.

Biz ülkeyi Kars ile Edirne arasına sıkıştırmıyoruz, mikro milliyetçilik bizim işimiz değil.1 milyar Türk âlemini yok saymak olmaz. Milliyetçilik Türkiye’yi dünyada lider yapabilmektir.Bunu yapacak liderde var, güçte var. Bizim siyasi anlayışımızda vaat yok icraat var.

Artık muhalefet partileri yapacak bir şey bulamadılar bizim adaylarımız üzerinden politika yapıp bizi yıpratmaya çalışıyor. Bu 15 sene önceki politikaydı.Toplum değişti artık.Onlar topluma ne verecek? Bunca zaman ne verdi?”

Kocatepe sözlerini “ Artvin’deki seçim AK Parti’nin 2. sıra adayı olan Mehmet Kocatepe’yle CHP’ nin 1. Sıra Adayı Uğur Bayraktutan arasında geçiyor. İsterseniz Uğur Ağabeyi gönderin 4 yıl boyunca size sizin dertleriniz anlatsın. İsterseniz de beni gönderin tüm dertleri sırtıma yükleyip götüreyim ve dertleri bir kenarından hemen çözmeye başlayayım. Ben Ankara’dan bir şeyler getirip size vereceğim, diğerleri sizden bir şey alıp Ankara’ya götürecekler.”diyerek tamamladı.

Mehmet Kocatepe’den sonra konuşma yapan Orhan Yıldız ve Ertekin Çolak kendi dönemlerinde yaptıklarını anlatırken vatandaşlardan parti için oy ve destek istediler.

MEHMET KOCATEPE KİMDİR ?

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2011, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73