banner72

Kongre ve Kültür Merkezi İnşaatında iş kazası

Artvinli hayırsever İşadamı Nihat Gökyiğit’in yaptığı 3 milyon TL’lik bağış ile yapımına başlanan Artvin Çoruh Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi İnşaatında Cuma günü saat 12.00 sıralarında beton dökümü esnasında inşaat kalıbının çökmesi sonucu iki işçi yaralandı.

Kongre ve Kültür Merkezi İnşaatında iş kazası

Artvinli hayırsever İşadamı Nihat Gökyiğit’in yaptığı 3 milyon TL’lik bağış ile yapımına başlanan Artvin Çoruh Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi İnşaatında Cuma günü saat 12.00 sıralarında beton dökümü esnasında inşaat kalıbının çökmesi sonucu iki işçi yaralandı. Edinilen bilgiye göre yaralanan işçiler Zikrullah Polat (31) ve Şakir Uygur (35) olay yerinde bulunan özel bir araç ile kaldırıldıkları Artvin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, yaralanan işçilerin hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. Artvin İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü Ekiplerince inşaat sahasında gerekli incelemeler yapılırken; kaza sonrasında dahi inşaatta çalışan işçilerin baret ve iş yeleği kullanmaması, iş güvenliği konusunda ciddi ihmaller olduğu yönünde kafalarda soru işaretleri oluşturdu.

İşadamı Ali Nihat Gökyiğit’in 2009 yılı sonunda Kültür ve Kongre Merkezi’nin yapımı için gerekli olan 3 milyon TL’lik kaynağı Artvin Çoruh Üniversitesi’ne bağışlamasına rağmen yapımına ancak 2011 yılında başlanan inşaatta talihsizliklerin ardı arkası kesilmedi. İnşaat alanındaki, Artvinli esnaflar tarafından kiranmış olan, eski fabrika binalarının zamanında boşaltılmaması sebebiyle 2009 yılı Temmuz ayında AÇÜ yönetiminin, zorla tahliye etme girişimi üzerine, konut dokunulmazlığının ihlal edildiğini savunan esnaflarla Üniversite mahkemelik oldu. Söz konusu sorunlar nedeniyle yaşanan gecikme neticesinde Artvin Çoruh Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi inşaatı, 3 milyon liralık kaynağın 2009 yılı sonunda hazır olmasına rağmen ancak 2011 yılında başlayabilmişti.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2011, 13:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73