banner72

Köylerin İhtiyaçları Karşılanacak

AK Parti Rize Milletvekili adayı Hasan Karal, sayın başbakanımız Recep Tayyip Erdoğa`nın başlatmış olduğu köydeş projesi ile birlikte 3-5 sene içerisinde tüm köylerin ihtiyaçlarının karşılanacağını söyledi.

Köylerin İhtiyaçları Karşılanacak
AK Parti Rize Milletvekili adayı Hasan Karal, seçim çalışmaları kapsamında Pazar’ın mahalle ve köylerinde ziyaretlerde bulundu.

AK Parti Pazar İlçe Başkanı Adem Yıldız, Belediye Başkanı Ahmet Basa ve partililerle birlikte Pazar ilçesine bağlı köylerde vatandaşlarla bir araya gelen Karal, gördüğü yakın ilgi ve destekle moral buldu.

AK Parti iktidarı döneminde yapılan yatırımları anlatan AK Parti Rize Milletvekili adayı Hasan Karal, şunları söyledi;
   ‘’15 senede yüzde 35’i bitirilen Karadeniz sahil yolunu biz geldik 5 senede yüzde 65’ini bitirdik. Cumhuriyet tarihinde 80 senede 5bin 600 kilometre yol yapılmıştı. Biz 7 senede 14 bin 800 km duble yol yaptık. Türkiye’nin her tarafını duble yol ağı ile ördük. Başbakanımız mitingde açıkladı. Ovit tüneline ilk kazmayı bu sene vuruyoruz. Rize’yi turizmin ve ticaretin merkezine dönüştüreceğiz. Yaklaşık 15 bin km ve iki gidiş geliş olmak üzere Türkiye’nin en uzun tünelini yapacağız.  Rize’yi doğu Anadolu ve güneydoğuya açacağız. Oradan da orta doğuya açacağız. Doğu Karadeniz bölgesinin tüm ulaşımı artık Rize üzerinden sağlanacak. Ovit tüneli ile beraber Rize limanını canlandıracağız. İran’a uzak doğuya ve tüm ticaret bu limanlardan ve ovit tüneli üzerinden yapılacak. Bu çok ciddi bir adım. Rize’mizin 319 bin nüfusu var. Bunun içinde 7 bin işsiz kardeşimiz var. Rize’mizin en önemli sorunlarından bir tanesi işsizlik. Biz bu işsizliği çözdüğümüz takdirde turizm yatırımlarına ağırlık vereceğiz. Bunun için GAP gibi DOKAP projesini hükümetimiz hayata geçiriyor. Samsun’dan Sarp’a kadar bütün yaylalar birbirine bağlanılıyor. Bu çalışma başladı. Bu komisyonun başkalığını milletvekilimiz Nusret bayraktar yapıyor. Bu yaylalar arası ulaşım sağlandığı zaman yaylalar çok ciddi bir turist çekecekler. Turizm alt yapısı bu yaylalarda gelişecek. Bu bölge Dünya’nın en popüler bölgelerinden bir tanesi olacak. Can kurtaran tüneli ve ovit tünelinin açılmasıyla beraber bu bölge bütün yolların kesiştiği bir nokta merkezi haline dönüşecek. Bunlar 3-5 sene içerisinde olacak. 250 trilyonluk Güney çevre yolunu da başlatıyoruz. 6 Haziran’da ihalesi var.  Bu proje ile şehiri paybas ederek yeni bir koridor açıyoruz. ‘’diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2011, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73