banner72

KPSS Sınavı Ertelendi !

KPSS'de kopya iddiları sonrası YGS'de şifre skandalıyla çalkalanan ÖSYM, Haziranda yapılacak KPSS'yi Temmuz ayına ertelediği ortaya çıktı. Ertelemenin nedeni ise seçimler.

KPSS Sınavı Ertelendi !

İsmail Küçükkaya'nın haberi

Birbiri ardına yaşanan sınav skandalları 'ÖSYM fobisi'ne yol açtı. Yalnızca öğrencilerde değil, hükümet üyelerinde bile güvensizlik oluştu. Devlet bakanı Yazıcı, bu ay yapılması planlanan KPSS'yi 'Seçim öncesi riskli olur' diye erteledi.

Mayıs ayında yapılması planlanan KPSS son anda ertelendi.

SEÇİMDEN ÖNCE KAZA KORKUSU

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Tayfun Talipoğlu'nun programına konuk oldu. Yayının bitmesinin ardından devam eden sohbette Yazıcı, 'Biz de KPSS sınavını yapacaktık. Hazırlıklar yürüyordu. Mayıs ayı için planlamıştık. Ama iptal ettik, daha doğrusu ertelenmesi talimatını verdim.' dedi.

ÜNİVERSİTE MEZUNLARI GİRECEKTİ

Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, A grubu KPSS'nin ertelendiğini anlattı. Yani üniversite mezunlarının ve öğretmen adaylarının devlet memuru olabilmek için girdikleri sınav.... Yazıcı da YGS'de kopya olduğuna inanmıyor. Ama şifre iddialarıyla ilgili tartışmaların yıpratıcı olduğunu kabul ediyor. Siyasi malzeme yapıldığı ve suiistimal edildiği görüşünde. Ama seçimlerden önce bir riske de girmek istememiş.

Devlet Personel Başkanı kendisine bağlı. Dün ÖSYM sitesine girdik, sınavın temmuzda yapılacağı duyurulmuş. Demek ki seçimlerin geçmesi hedeflenmiş. Baksanıza her gün bir sınavla ilgili yeni bir spekülasyon çıkıyor.

AKŞAM

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2011, 09:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73