banner72

KPSS'ye Girecekler Bunlara Dikkat!

Sınava girecek adaylar yanlarında bozuk para dahil kesinlikle metal içerikli eşya bulunduramayacak.

KPSS'ye Girecekler Bunlara Dikkat!

Sınava girecek adaylar yanlarında bozuk para dahil kesinlikle metal içerikli eşya bulunduramayacak. Sakarya Üniversitesi, sınava girecek adayları bir kez daha uyardı.

Yapılan açıklamada, adayların, sınav salonuna girebilmeleri için; 2010-KPSS Sınava Giriş ve Kimlik Belgesini ve fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesini (sadece nüfus cüzdanı veya pasaport özel kimlik belgesi olarak kabul edilecektir) yanlarında bulundurmaları gerektiği kaydedildi. Bu iki belge yanında bulunmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun kesinlikle sınav salonuna alınmayacağı vurgulandı.

Yanında çanta, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth gibi cihazlar ile kulaklık, kolye, küpe, broş, bozuk para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik-mekanik cihaz bulunan adaylar sınav binasına kesinlikle alınmayacağı belirtilen açıklamada şöyle denildi: "Sınav öncesinde, sınav esnasında ya da sınav sonrasında bina içerisinde cep telefonu veya her türlü elektronik cihaz taşıdığı tespit edilen adayın sınavı iptal edilecektir. Adaylar sınava şeffaf şişe içerisinde su getirebileceklerdir. Adaylar sınav sabahı yoğun trafik ortamını düşünerek sınava geç kalmamaları için sınav binalarına erken gitmeleri tavsiye edilmektedir. Sınavdan bir gün önce 27 Kasım 2010 Cumartesi günü sınav binaları kapalı olacak ve adaylar sınav binalarına bu tarihte giremeyeceklerdir. Adaylara gönderilen 26 Eylül 2010 tarihli sınava giriş ve kimlik belgeleri bu sınavda geçerlidir."

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2010, 21:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73