banner72

Küçük yaşta evlilik mahkemelik oldu

Samsun'da ailesinin rıza göstermemesine rağmen kaçarak evlenen ve bir bebek dünyaya getiren 16 yaşındaki kız ve ailesi mahkemelik oldu.

Küçük yaşta evlilik mahkemelik oldu

Samsun'un Yavuz Selim Mahallesi'nde ikamet eden M.Ö. (16), 2 yıl önce sevdiği genç olan A.G. ile evlenmek istedi. Ailesinin izin vermemesi üzerine intihar edeceğini söyleyen M.Ö., A.G.'ye kaçtı. 7.5 ay önce hastanede kız çocuğu dünyaya getiren M.Ö.'nün yaşının küçük olması nedeniyle doktorlar durumu polise bildirdi.

A.G. hakkında küçük yaşta kızla ilişkiye girmekten, annesi A.G. ve babası A.C.G. ile kızın babası İ.Ö. ve annesi R.Ö. hakkında suçu iştirakten dava açıldı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davaya tutuksuz olarak yargılanan genç ile anne ve babası katılmadı.

Kızın anne ve babası ile küçük yaşta evlilik yapan kız duruşmada hazır bulundu. Baba İ.Ö. ve anne R.Ö., kızlarının evliliğine karşı çıktıklarını ancak söz geçiremediklerini ve kaçarak evlendiğini söylediler.

Duruşmaya kucağında 7.5 aylık kızı ile birlikte gelen M.Ö., kendi ailesinin evlenmesinde bir suçlarının olmadığını, intihar edeceğini söyleyerek kaçarak evlendiğini söyledi. M.Ö., doğum yapınca eşinin kendisini terk ettiğini, eşi ile ailesinden şikayetçi olduğunu söyledi. Duruşma ileri bir tarihe ertelendi.

11.20101102202518..jpg

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2010, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73