banner72

Kuyumcu hırsızları sarp sınır kapısınd yakalandı !

Ankara'nın Kazan ilçesinde 4 gün önce bir kuyumcudan yaklaşık 15 kilo altın çalan hırsız, ülkeyi terk etmek üzereyken Sarp Sınır Kapısı'nda yakalandı.

Kuyumcu hırsızları sarp sınır kapısınd yakalandı !

Ankara'nın Kazan ilçesinde 4 gün önce bir kuyumcudan yaklaşık 15 kilo altın çalan hırsız, ülkeyi terk etmek üzereyken Sarp Sınır Kapısı'nda yakalandı. Uluslar arası hırsızlık çetesini de ele veren olayda esnafın sattığı tişörtün etkisi oldu. Tişört alan müşterilerin ilçeden değil yabancı olduğunu anlayan esnaf, polise bildirince hırsızlar yakayı ele verdi.

Edinilen bilgiye göre 7 Mayıs Cumartesi sabaha karşı Kazan'ın en işlek caddesi Sancak'ta bulunan Çağlar Kuyumcusu balyozla duvarı kırılmak suretiyle soyuldu. Hırsızlar yaklaşık 1 milyon lira değerinde 15 kilo altın bulunan kasayı boşalttıktan sonra kayıplara karıştı.

Soygun olayının ardından soruşturmayı derinleştiren Kazan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Büro dedektifleri, hırsızların eşgalini belirlemek için iş yerinde bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Aynı zamanda polis esnaf ile görüşerek son 1 hafta içinde ilçe dışından gelen ve şüpheli hareketleriyle dikkati çeken kişileri sordu. Çağlar Kuyumcusu'nun yanında bulunan aynı aileye ait Çağlar Giyim'e soygundan birkaç gün önce yabancı uyruklu 1 kişinin tişört aldığı ortaya çıktı. Aynı zamanda kuyumcu dükkanının da sahibi olan Necmi Erol, ilçe dışından gelen ve yabancı uyruklu olduğunu anladığı kişinin eşgalini polise verdi.

Kazan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Ankara Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak çalışması sonucu, Kazan'a giriş yapan kişinin Gürcistan uyruklu olduğu ve Gürcistan plakalı araçla Kazan'da söz konusu soygunu gerçekleştirdiği tespit edildi. Soyguncunun eşgali ve araç plakası sınır kapılarına verilerek, sınır polisi alarma geçirildi.

6 kişi olduğu belirlenen ve içinde Gürcü asıllı soyguncuların çoğunluklu olduğu şebekenin elemanları, Kazan'daki soygunda kullandıkları araçla Artvin Hopa'dan Batum'a giriş yapmak üzereyken Sarp Sınır Kapısı'nda yakalandı. Gürcü uyruklu şahsın kullandığı otomobilde Kazan'da çaldığı altınlar zulalanmış halde bulundu. Sınır polisi tarafından gözaltına alınan soyguncu ve elde edilen altınlar, Kazan Emniyeti'ne teslim edilmek üzere yola çıkarıldı.

Kuyumcu dükkanından fatura bilgilerinden yola çıkılarak çalınan altınların tespit edilmesiyle söz konusu altınların kuyumcuya teslim edileceği, hırsızın da sorgusunun ardından Kazan İlçe Emniyeti tarafından savcılığa çıkarılacağı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2011, 08:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73