banner72

Lisede evcilik oyunu skandalı

Türkiye'de eğitim veren bir lisede ders arasında oynanan evcilik oyunu kötü bitti.

Lisede evcilik oyunu skandalı

Lise 2. sınıf bir kız öğrenci ile lise 4. sınıf bir erkek öğrenci arasında düzenlendiği iddia edilen nişan törenine şahit olan öğrencileri disiplin cezası bekliyor. Kendi aralarında oynadıkları bu evcilik oyununun üzerinden 1 ay gibi bir zaman geçmesine rağmen ortaya çıkması ile cezalandırılacaklarını öğrenen öğrencileri endişe kapladı.

Okul yönetiminin ve yetkililerin el attığı olay hakkında soruşturma devam ederken, olayın bir disiplin suçu olduğu ve tasvip edilmediği belirtildi.

Olayın ortaya çıkmasının ardından veliler tedirginlerini dile getirerek, eğitim öğretim verilen bu gibi yerlerde hoş olmayan ve eğitimden uzak hareketleri kınadıklarını söylediler. İddialara göre, lise 2. sınıf öğrencisi kız çocuğu ile lise 4. sınıf öğrencisi erkek çocuğun, ders arasındaki teneffüste sınıflarında gayri resmi nişan yaptıkları, yüzük takıp kurdele ve pasta kestikleri, olayı da cep telefonlarına kaydettikleri söyleniyor. Olayla ilgili Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin soruşturma başlattığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2010, 22:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73