Lütfü Çırakoğlu Neden Unutuldu?

23. dönem AK Parti Rize Milletvekilliliğini başarıyla yürüten Dr. Lütfi Çırakoğlu 22 Temmuz’da 2011’de yapılan genel seçimlerde aday gösterilmedi. Vekilliği döneminde iyi niyetle çalışan ve halkıyla iç içe olan Çıakoğlu’nun 22 Temmuz’da aday gösterilmemesi Rize’de şaşkınlıkla karşılanmıştı.

Lütfü Çırakoğlu Neden Unutuldu?
22 Temmuz’da yapılan genel seçimlerde AK Parti Rize’den Hayati Yazıcı, Hasan Karal ve Nusret Bayraktar’ı aday göstermişti.

Bu sonuçla bir dönem önceki vekiller Bayram Ali Bayramoğlu ve Lütfi Çırakoğlu 24. dönemde milletvekili olamadılar.

Bu sürecin ardından kabinede değişikliklere gidilerek bakan yardımcılıkları görevleri bazı isimleri verildi.

Bu isimler arasında Rizeli birkaç siyasetçi ve bürokrat var.

Bunların başında geçtiğimiz dönem Lütfi Çırakoğlu ile birlikte milletvekilliliği görevini yürüten Bayram Ali Bayramoğlu’ydu. Bayramoğlu Enerji Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

Bakan Yardımcılığı görevine getirilen Rizeli bir diğer önem ise Prof. Dr. Davut Kavranoğlu. Kavranoğlu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

Öte yandan Hasan Kemal Yardımcı ise Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı görevine getirildi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Rize’de en çok konuşulan konu Lütfi Çıakoğlu’nun son durumu.
Vekilliği dönemi sonrasında Rizeli birçok siyasetçi ve bürokratların önemli görevleri getirilmesi kamuoyunda Çırakoğlu’nun neden önemli bir mevki ya da göreve getirilmediği sorusunu gündeme getiriyor.
Sağlık alanında çok önemli görevlerde bulunan, milletvekilliliği döneminde milletiyle sürekli iç içe olan, onların sıkıntısını dinleyen, memleketi için çok önemli çalışmalara imza atan AK Parti Rize eski milletvekili Lütfi Çırakoğlu neden önemli bir göreve getirilemedi?

Mustafa ÖZYANIK

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2012, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER