banner72

Lütfü Çırakoğlu'da Çay Kanununa Karşı

Çaykur'un Özelleştirilmesi Gündem De Değil

Lütfü Çırakoğlu'da Çay Kanununa Karşı

Adalet ve Kalkınma Partisi Rize milletvekili Dr. Lütfü Çırakoğlu Gelişim TV Haber Müdürü ve aynı zaman da Lazhaber.com Genel Yayın Yönetmeni Ömer Faruk Zenginal’ın çay kanununa yönelik sorularına çay üreticisinin lehine cevaplar verdi.

 

http://img294.imageshack.us/img294/6295/cirakkk.jpg

Adalet ve Kalkınma Partisi Ardeşen İlçe başkanlığında düzenlenen program’da Zenginal’ın Çay kanun Tasarısı Hakkında Ne düşünüyorsunuz ve Çaykur Özelleşecek mi ? şeklinde ki sorusuna net bir şekilde, Çaykur özelleşmeyecek ve bu kanunun meclisten geçmesinin düşünülemez olduğunu vurguladı.


ÇAYKUR ÖZELLEŞMEYECEK
Çaykur’un AKP hükümetinin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başta olmak üzere hiçbir şekilde özelleştirme kapsamında olmadığını belirten Çırakoğlu, “Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Rize’deki çayın garantörüdür. Bu düşünceden hareketle Çaykur’un özelleşmesi AKP Hükümeti ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı süreci içerisinde söz konusu olmaz.” Dedi.


TASLAĞA KARŞIYIM
Aylar önce Rize Ticaret Borsası öncülüğünde hazırlanmakta olan çay kanun tasarısının AKP’nin bir kanun tasarısı olmadığını belirten Çırakoğlu, “Rize Ticaret Borsası tarafından hazırlanma aşamasında olan Çay kanun tasarısı ile ilgili benim hiçbir bağlantım olmamıştır, ne bir fikir beyan etmişimdir, ne de fikir istenmiştir benden. Hazırlanan kanun tasarısını defalarca okudum ve sonuç olarak bu taslağın kabul edilemez bir şekilde önümüze konulduğunu gördüm.


BAZILARININ İŞİNE GELEBİLİR, BAZILARININ GELEMEZ
Halk nezdinde itibarı olmayan, vatandaşın çayını aldığı halde parasını ödemeyen, müstahsilin itibar etmediği özel sektörlerin işine gelebilecek bir taslak gibi olduğunu belirten Çırakoğlu, “Bu taslak Çaykur'un işine gelmiyorsa, piyasa oluşturup ayakta durabilen özel sektörün işine gelmiyorsa, müstahsilin işine gelmiyorsa açık yüreklilikle söylüyorum Ak Parti Rize Milletvekili Dr. Lütfü Çırakoğlu’nun da işine gelmiyor. Bu yasaya bu nedenle ben de karşıyım.” Dedi.


TASLAĞIN BAŞBAKAN’A ULAŞMASI HAYALDİR
Çırakoğlu, taslağın bakanlığa gönderildiği takdirde Tarım ve Köy işleri bakanlığından geçmesinin imkânsız olduğunu vurgulayarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önüne gitmesi ise hayalden öteye geçmez dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2010, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73