banner72

Memur Sevksiz Muayene Olabilecek

Yeni Genel Sağlık Sigortası ile memurlar hastaneye giderken sevk almak zorunda kalmayacak. Yeni uygulama başka kolaylıklar da getiriyor.

Memur Sevksiz Muayene Olabilecek

Kamuda çalışan yaklaşık 2 milyon memuru rahatlatacak uygulama yürürlüğe girdi. Yeni Genel Sağlık Sigortası ile memurlar hastaneye giderken sevk almak zorunda kalmayacak.

Bu uygulamayla memurlar görev yaptığı il dışındayken de herhangi bir eczaneden ilaç alacabilecek.

Sevk Almadan Muayene Olunabilecek
Yeni Genel Sağlık Sigortasıyla hastanelerde vizite kağıdı ve kimlik fotokopisi istenmeyecek, kimlik numarası yeterli olacak. Böylece memurlar sevk alma zahmetinden kurtarıldı. Memurlar, amirinden izin alarak sevke gerek duymadan herhangi bir sağlık kuruluşunda muayene olabilecek.

Sağlık Karnesi Gerekmeyecek
Aynı zamanda memurların sağlık kurumlarına müracatlarında sağlık karnesi bulundurma zorunluluğu da kaldırıldı.

Sosyal Güvenlik Kurumu, memurları ilaç alımını kontrol altına alan elektronik takip sistemine dahil etti. Böylece hastaların provizyon, ücretlendirme ve tahakkuk işlemleri Sosyal Güvenlik Kurumu ile eş zamanlı olarak gerçekleşecek.

İlaç Alımında da Kolaylık
Daha önce memurlar il dışından ilaç aldıklarında parasını uzun süren yazışmaların ardından tahsil ediyordu. Bundan sonra ise memurlar görev yaptığı il dışındayken Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bir eczaneden ilaçlarını kolayca temin edebilecek.

Bu uygulama ile hem tasarruf sağlanacak, hem de iş yükü azalacak.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2010, 21:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73