banner72

Mhp Artvin'de İddialı !

Kıritik bir seçim olarak nitelenen 12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Genel Seçimde seçime katılan bütün partilerin hummalı çalışmaları başladı.

Mhp Artvin'de İddialı !

Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi Artvin İl Teşkilatı ve MHP Milletvekili adayları harıl harıl çalışıyor. 1. Sıra adayları Yusuf Sağlam’a şans veren siyasi otoriterler gelişen tabloda çok sıra dışı siyasi gelişmelerin yaşandığına dikkat çekerek Artvin’de milletvekili Yusuf Sağlam faktörü şimdiden konuşulmaya başlandı. MHP Artvin Milletvekili 1. Sıra adayı Sağlam, bunun bilinci içerisinde çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Artvin Milletvekili 1. Sıra Adayı Yusuf Sağlam 16 Nisan 2011 tarihinde Karahan Oteli yemek salonunda Artvin yerel ve yaygın basın mensuplarıyla kahvaltı da buluştu. Hopa, Yusufeli, Borçka, Rize Kaçkar TV ve Artvin Merkezdeki gazete temsilcilerinin katıldığı kahvaltı saat 10.30’da başladı. Kahvaltının ardından toplantı salonuna geçen Milletvekili Adayı Yusuf Sağlam burada basın mensuplarına adaylığı ve MHP’sinin 12 Haziran’da yapılacak seçimler öncesinde çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi sundu. MHP Artvin 2. sıra adayının Ankara’da olması nedeniyle katılamadığı basın bilgilendirme toplantısını bilgisayarla slayt eşliğinde yapan MHP Artvin Milletvekili 1. Sıra Adayı Yusuf Sağlam sunumuna MHP’nin Türkiye genelindeki seçim stratejileri ve seçim beyannamesinden örnekler vererek başladı.

Başkan Sağlam, MHP’nin artık projelerle yola çıktığını, iktidarın bundan çok büyük rahatsızlık duyduğunu, milletin teveccühlerinin hızla MHP’ne doğru meylettiğini belirterek şunları söyledi;

“Öncelikle davetimize icabet edip geldiğiniz için çok teşekkür ederim. Bugün Türkiye’de birçok gazetecilerin düşüncelerinden dolayı tutuklanmaları maalesef hepimizi üzmektedir. Bunun yanında yüzlercesine de soruşturma açılmış durumda. Bu çok vahim bir durumdur. İktidar kendilerini yazan gazeteleri ve gazetecileri ödüllendirirken, muhalefet edenleri ise süründürmektedir. Değerli basın mensupları; malumunuzdur ki 12 Haziran 2011 tarihinde Türkiye çok önemli bir genel seçime giriyor. Çok keskin bir dönemeçteyiz. Maazallah bu iktidar bir kere daha göreve gelirse gerçekten çok zor ve karanlık günler bizleri bekliyor olacak. Bugüne kadar ne diyorlardı? MHP’nin projeleri yok. Alternatiflerinizi ve çözüm önerilerinizi görelim diyorlardı. Biz bugün “Ses Artvin- Ses ver Türkiye” parolasıyla yola çıkmış bulunmaktayız. İşte çözüm önerilerimiz ve projelerimiz.

“2023´E DOĞRU YÜKSELEN ÜLKE TÜRKİYE SÖZLEŞMESİ” adı altında Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin açıkladığı sözleşmeyi sizler aracılığınızla çok değerli halkımıza açıklıyorum.

MİLLİYETÇİ HAREKET OLARAK;

• Yoksulluğu ve işsizliği Türk Milleti için kader olmaktan çıkarmak,

• Cepheleşmeleri geride bırakarak, ortak değerler etrafında yeni bir kucaklaşma dönemi

başlatmak,

• AKP dönemindeki yolsuzluk, vurgun ve talanın hesabını sormak,

• Terör olaylarına ve etnik bölücülüğe son vererek büyük Türk Milleti’nin bin yıllık kardeşlik

hukukunu ve milli birliğini korumak,

• Ekonomik, siyasi, ahlaki ve toplumsal sorunları aşarak Türkiye Merkezli bir siyaset anlayışıyla Türkiye’yi ayağa kaldırmak için,

TEK BAŞINA İKTİDARA TALİBİZ.

2023´E DOĞRU YÜKSELEN ÜLKE TÜRKİYE SÖZLEŞMESİ

Muhtaç durumdaki ailelerin en az bir ferdine iş imkânı sağlanacak, iş sağlanana kadar 320 TL

“Aile Sigortası Yardımı” yapılacaktır.

Asgari ücret 2011 yılında net olarak 825 TL olacaktır.

Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ve ikamet edilen mahaldeki esnaftan yapılacak alışverişte geçerli olacak, “Hilâl Kart” isimli harcama kartı verilecektir.

65 yaş aylığı 105 TL’den 250 TL’ye yükseltilecektir. Muhtaç durumdaki ailelere yaşlısını koruyup kollaması için sosyal bakım yardımı ödemesi yapılacaktır.

Muhtaç durumdaki ailelere yaşlısını koruyup kollaması için sosyal bakım yardımı ödemesi

Yapılacaktır. Asgari ücret vergiden muaf olacak, bütün çalışanların gelirinin asgari ücret kadar olan bölümü vergi dışı bırakılacaktır.

Kamuda; sözleşmeli, geçici, taşeron elemanı, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri adlar altında

istihdam edilenlerin tamamı kadrolu olarak istihdama alınacaktır.

Eğitim çalışanlarına her ay 310 TL araştırma ve geliştirme tazminatı verilecektir.

Emeklilere her yıl Eylül ayı içinde bir maaş tutarında kışa hazırlık yardımı yapılacaktır.

Tarımsal destek miktarı iki katı artırılarak 12,5 milyar TL’ye çıkartılacaktır.

Besi hayvancılığı desteği iki kat artırılarak 2 milyar TL’ye yükseltilecektir.

Tarımda, mazot, gübre, ilaç, tohum ve fide gibi maliyetler üzerindeki ÖTV ve KDV kaldırılacak, ucuz elektrik ve su kullanımı sağlanacaktır.

Tarım ve hayvancılıkta üreticilere alım ve fiyat garantisi verilecektir.

Engelliler ile şehit yakınları ve gaziler öncelikli olarak işe yerleştirilecektir.

Başkasının yardımına muhtaç durumdaki engelli aylığı 315 TL’den 450 TL’ye, diğer engelli aylığı ve18 yaş altı engelli yakını aylığı 210 TL’den 300 TL’ye yükseltilecektir. Köy ve mahallelerin yol, su, elektrik, kanalizasyon gibi altyapı hizmetleri bir plan dâhilinde bitirilecek.

Tarım ve hayvancık teşvik edilerek üretim ve istihdam artırılacak. Çay ve fındık ekim alanları genişletilerek sezon başında üreticiye alım ve fiyat garantisi verilecek.

Çoruh Havzası Projesi kapsamındaki baraj ve yol inşaatları seri şekilde bitirilerek kamulaştırmalarda mağduriyetler giderilecek.

Çevreye zarar veren ve insanımızı rahatsız eden dere tipi HES’ler iptal edilecek.

İlköğretime ve ortaöğretime devam eden her çocuk için annelere verilen eğitime destek

Ödeneğinin en düşük miktarı 50 TL olacak şekilde artırılacaktır.

Yoksul öğrencilerin kamu yurtlarında ücretsiz barınmaları temin edilecek, yurt ve barınma desteği olarak aylık 100 TL barınma kredisi verilecektir. Öğrenim kredisinin geri ödemesi, işe başlayıncaya kadar ertelenecektir.

Terör olaylarından zarar görmüş vatandaşlarımıza Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu’ndan yardım yapılacaktır.

Köy ve mahalle muhtarlarının maaşları en az asgari ücret tutarına yükseltilerek ihtiyar heyeti üyelerine aylık 150 TL’lik ödeme yapılacaktır.

Bütün vatandaşlar sağlık sigortası kapsamına alınacaktır.

Yatırım yapan, üretim ve ihracat artışı ile istihdam sağlayanlara vergi indirimi ve kolaylıklar sağlanacaktır.

İstihdam üzerindeki vergi ve sosyal güvenlik primi yükü azaltılacaktır.

Vergisini zamanında ve düzenli ödeyen vatandaşlarımıza vergi indirimi sağlanacaktır.

Partimizin kaynak bulma konusunda göstereceği teminat ve referans, şahıslarımız olmadığı gibi kaynaklarımız da hayali ve afakî değildir. Programlarımızın kaynağı da ayrıntılı olarak

hesaplanmıştır.

GELİN, MİLLİYETÇİ HAREKET İKTİDARINDA AYDINLIK GELECEĞE BİRLİKTE YÜRÜYELİM

ARTVİN İÇİN BAZI PROJELERİMİZ

Artvin’i turizm ve eğitim kenti haline getirip tüm ilçelerde fakülte ya da yüksekokul açılarak, yurt ve sosyal tesis ihtiyaçları karşılanacak.

Üniversite’nin Seyitler Yerleşkesi ile şehir merkezinin bütünleşmesi sağlanacak.

Köy ve şehirlerarası yolların tüm altyapı Problemleri giderilecek, Cankurtaran Tüneli’nin süratle bitirilerek hizmete sokulması sağlanacak.

Ardanuç-Ardahan bağlantı yolu ile Şavşat çevre yolu tamamlanarak, V2 viyadükü mevkiinden başlayarak Fıstıklı Köyü üzerinden Artvin-Erzurum bağlantı yolu yapılacak. Orman kadastrosu sonucu zilliyet ya da tapulu Mülkü elinden alınmış insanlarımızın mağduriyeti giderilecek.

İl çapında karşılıksız teşvik ile su, süt ve tarım ürünlerini işleyecek; mandıralar, balık üretim

çiftlikleri, entegre et tesisleri ve benzeri işletmeler kurulacak.

Göçü önleyici tedbirler alınacak ve Yatırımlarda öncelikli olarak yöre halkının istihdamına ağırlık verilecek.

Yusufeli ilçesi üzerindeki belirsizlik giderilerek yöre halkının önünü görmesi sağlanacak.

Kemalpaşa Beldesi ilçe statüsüne kavuşturulacak.

Artvin ilimiz; sosyal, kültürel, sportif ve ekonomik etkinliklerin hayata geçirildiği bir cazibe merkezi haline getirilecek.

Gümrüklerdeki sorunlar giderilerek, ihtiyaç halinde yeni sınır kapılarının açılması sağlanacak.

Dar gelirlilerin ev sahibi olmaları için toplu konut projeleri hayata geçirilecek.

Kaynak:08haber

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2011, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73