banner72

MHP, imza kampanyası başlattı

MHP Rize'de çay yasa tasarısı aleyhine bir imza kampanyası başlattı. Pazar günü de Pazar Öğretmenevi'nde çay paneli yapılacak.

MHP, imza kampanyası başlattı

MHP Rize İl Başkanı Zeki Mayi, hazırlanan Çay Kanunu Tasarısı ile Çaykur’un özelleştirilmeye çalışıldığını iddia ederek, bunun önüne geçmek için ellerinden geleni yapacaklarını anlattı.

Çaya ve Çaykur’a sonuna kadar sahip çıkacaklarını ifade eden Mayi, özelleştirmenin engellenmesi için toplanan imzaların bir mektupla birlikte Başbakan Erdoğan’a gönderileceğini söyledi.


26665
PAZAR’DA ÇAY PANELİ
Bu arada MHP, daha önce Çayeli ve Ardeşen ilçelerinde yapılan çay panelini Pazar günü de Pazar Öğretmenevi’nde tekrarlayacak. Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Pazar İlçe Başkanı Ziya Üstbaş, “Bölgemizin yegâne ekonomik ürünü olan çayın akıbeti, maalesef 1994 yılından beri halkı alıştırma taktiğiyle, özelleşti, özelleşecek diye bugüne kadar gelmiştir. Üzülerek söylemek istiyorum ki yeni hazırlanan Çay Tasarısı’nın Ocak ayı sonu ve Şubat ayı başlangıcında mecliste kabul edilmesinden sonra, Rizelinin yani biz çay üreticilerinin yapabileceği hiçbir şey kalmayacaktır. Gelin şu tasarı meclise gitmeden önce sesimizi tüm ülkeye duyuralım. Başbakanın baba ocağına yangın düştüğünü gür sesle duyuralım, Bu amaçla bugünden itibaren Başbakanımıza imzalı mektup kampanyasını başlattık. Akabinde 24 Ocak Pazar günü saat 15.00’de Pazar Öğretmenevi’nde düzenleyeceğimiz geniş kapsamlı bir çay panelinde, Çaykur’un özelleştirilmemesi konusundaki dik duruşumuzu herkese göstereceğiz. Renk, rozet, parti ayırımı yapmaksızın tüm Pazarlı hemşerilerimizin bu panele katılımını bekliyoruz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2010, 21:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73