banner72

Mhp Rize 3.Sıra Adayı Netleşti

Milletçi Hareket Partisi Rize milletvekili adaylarından O. Cem Kazmaz’ın adaylıktan çekilmesinin ardından Parti tarafından YSK’ya 3. sıra adaylık için Gazeteci Ömer Lütfü Kanburoğlu’nun ismi bildirildi.

Mhp Rize 3.Sıra Adayı Netleşti

Bilindiği gibi Milletçi Hareket Partisi daha önce Rize milletvekili 1. sıra adaylığı için Salih Zeki Mayi, 2. sıra için ise Fatma Sancaktutan’ın ismini açıklanmıştı. Osman Cem Kazmaz'ın adaylıktan çekilmesiyle Gazeteci Ömer Lütfü Kanburoğlu 3.sıra adayı olark açıklandı

Ömer Lütfü Kambuoğlu kimdir?

28 Mayıs 1960 tarihinde Rize’de doğdu. Babasının vazifesi icabı çocukluğu Ankara’da geçen Kanburoğlu eğitimini Ankara’da tamamladı. Sırası ile Sarar İlköğretim Okulu, Namık Kemal Orta Okulu ve Çayeli Lisesini bitirdi. 

Daha sonra Ankara Hukuk Fakültesini bitiren Kanburoğlu 30 yıldır gazetecilik yapıyor. Yeni FORUM Dergisinde 25 yıl Yazı İşleri Müdürlüğü ve köşe yazarlığı yapan yazar, Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Aydın Yalçın vefat ettikten sonra derginin yönetimini üstlenerek Yazı İşleri Müdürlüğünün yanı sıra Başyazarlığını yürüttü. Bu arada Dışişleri Bakanlığı nezdinde Türkçe, İngilizce, Kazakça, Kırgızca, Özbekçe ve Türkmence olarak yayımlanan Avrasya Etüdleri dergisinin yayınını organize etti. 

Yayınlanmış yüzlerce makale ve incelemenin yanı sıra çeşitli kitapları vardır. 

Bu arada 1998 yılında Yeni Forum Dergisi Yazı İşleri Müdürü olarak Harp Akademileri/ Milli Güvenlik Akademisini bitiren Kanburoğlu, 2000’li yıllarda yaşanan ekonomik kriz sebebi ile Yeni Forum Dergisini kapatarak Başbakanlıkta Kriz Yönetim Merkezinde, Sayın Sadi Somuncuoğlu, Sayın Faruk Bal ve Sayın Devlet Bahçeli’nin kadrolarında hizmet etti. MHP’li Devlet Bakanı Sayın Şuayip Üşenmez’in Basın Müşavirliğini yürüttü. 

Koalisyon hükümetinden sonra iktidara gelen AKP hükümeti döneminde Başbakanlık Basın Müşavirliğinde Basın Müşaviri olarak hizmet eden Kanburoğlu, Başbakanlıkta hizmet süresini doldurarak emekli olmuş ve Milliyetçi Hareket Partisinden milletvekili adayı olmuştur.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2011, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73