banner72

Mhp'den Çırakoğlu'na Tebrik

Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu'na Çaykur ve Çay Yasa Taslağı Hakkında Yaptığı Açıklamalar için MHP Ardeşen İlçe Başkanlığından Teşekkür Gelirken, Diğer milletvekili Ali Bayramoğlu’na ise veryansın da bulunuldu

Mhp'den Çırakoğlu'na Tebrik

ÖMER FARUK ZENGİNAL
Çaykur ve Çay Yasa Tasarısının gündemden hiç düşmediğini ve konunu çok sıcak bir konu olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Ardeşen İlçe başkanı Muhammet Hacısüleymanoğlu, “Çay Kanunu Tasarısı milletimizi kafese koyma planıdır. Milletimize sömürge ülkelerinde yaşayan İngilizlerin gösterdiği muamelenin bir örneğini Rize’ye göstermek istiyorlar. Bu kapı özelleştirmeye açılır bir kapıdır. Kesinlikle Rizelinin bu kapıdan içeriye girmemesi lazım.” Dedi.
    ÇIRAKOĞLUNA TEBRİK
    Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu’nu çay müstahsilinin yanında duruşu nedeni ile tebrik ettiğini ifade eden Hacısüleymanoğlu, “Sayın Çırakoğlu’nun bu duruşunu sürdürmesini vatandaşımızın adına bir siyasi parti ilçe başkanı olarak kendisinden rica ediyorum. Kendi düşüncesi halkın adına sağlıklı bir düşünce ve görüştür. Devam etmesinde ise büyük bir fayda vardır.” Dedi.
     BAYRAMOĞLUNA SİTEM
    Rize milletvekili Ali Bayramoğlu’nun birilerinin çay kanun taslağını anlamadan yorum yapmaması gerektiği konusunda açıklaması olduğunu anımsatan Başkan Hacısüleymanoğlu, “ Bu kanun taslağının çok iyi bir uzman ekip tarafından hazırlandığını söylüyorlar. Ama bunların uzmanlık ile hiçbir alakaları yoktur. Yazdıkları şeyi halkın anlamadığını söylüyorlar. Bende diyorum ki halkın anlamayacağı dilde bir takım şeyler yazan kişilerin Türkçe’yi biledikleri ortaya çıkmaktadır. Bunların uzmanlık ile hiçbir alakası yoktur. Tecrübeli insanlar diye bahsettiği kişiler Doğu Karadeniz’de bugüne kadar çay sektörü ile ilgilenmiş kişilerdir. Bunlarda yıllarca müstahsilin ekonomik gücünü sömürmüş insanlardır. Dolayısıyla çay kanun taslağından Çay kanunu tasarısından anlamıyorlar diyorlarsa gelirler bir masa etrafında adam gibi tartışırız. Kimin neyi nasıl bir şekilde anladıysa milletimizin önünde izah ederiz.” Dedi.
    BAYRAMOĞLU RİZELİYİ KÜÇÜK DÜŞÜREREK CAHİL MUAMELESİ UYGULAMAKTADIR
     Bayramoğlu yaptığı davranışlarla Rizeliyi küçük düşürmüş ve cahil konumuna sokmuştur diyen Hacısüleymanoğlu, “Bayramoğlu’yu Milletin aklı ile melekesi ile zekası ile alay edecek bir durumda olmadığı konusunda şiddetle uyarıyorum. Milletin aklı eğer kendisi gibi bir milletvekilini 100 bin oy verip seçtiyse o zaman seni seçerken Zeki olan, kabiliyetli olan Rizeli şimdi mi kabiliyet yoksunu olup cahil oldu? Bu konuda bu davranışından ötürü Ali Bayramoğlu’nu dikkatli davranmaya davet ediyorum. Rizeli adına da kendisini kınıyorum.” Dedi.
   
     KİM YALANCI?
    Rize Milletvekili Lütfü Çırakoğlu’nun açık ve net bir şekilde çay kanun tasarısının Başbakan’a ulaşmadığını, kendisinin de dâhil olmadığı bir yerde hazırlanan tasarı olduğunu söylediğini anımsatan Hacısüleymanoğlu, “Diğer Milletvekili Ali Bayramoğlu ise Başbakan’a sunulduğunu söylüyor. Burada birinden biri yalan konuşuyor.” Dedi.
     MESUT YILMAZ BU KONUDA EKSİK KALMIŞTIR.
    Mesut Yılmaz’ın bu çay kanun tasarısı ile ilgili olarak sessiz kalmasını çok manidar bulduğunu ifade eden Hacısüleymanoğlu, “Sayın Mesut Yılmaz’ın Eski bir Başbakan sıfatıyla bu konulara eğilip, gündemde olan bu tartışmaya katılıp gündemi yönlendirmesi ve ciddi görüşler ortaya koyması gerekiyor. Çünkü bölgenin siyasetine ve ekonomik durumuna uzun yıllar yön vermiş bir isim ve halkımızdan halen daha destek görmüş biri olarak bu konuya bir an önce el atması gerekiyor.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2010, 09:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73