banner72

Milli Güreşçiden Sanat Gösterisi

Milli güreşçilerimizden Dursun Ali Pehlivan 26 Ocak 2010 Salı günü 5. Kaligrafi sergisini Başkentte sanat severlerin görüşüne sundu.

Milli Güreşçiden Sanat Gösterisi
Milli güreşçilerimizden Dursun Ali Pehlivan 26 Ocak 2010 Salı günü 5. Kaligrafi sergisini Başkentte sanat severlerin görüşüne sundu.
 
Sanatçı 5. Kaligrafi (Güzel Yazı) sergisini GMK Bulvarı No:4 Kızılay Ankara adresinde bulunan Milli Piyango Talih Kuşu Sanat Galerisinde açtı. Sergiye, Anayasa Mahkemesi üyesi Mustafa Yıldrım, Eski Artvin Milletvekili Ekrem Şadi Erdem, Gençlik ve Spor Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kocatepe, Ürgüp eski belediye başkanı Bekir Ödemiş, Artvin Kültür ve Yardımlaşma derneği Başkanı Gürbüz Akyüz, Eski Olimpiyat ve dünya şampiyonlarından Ahmet Ayık, Teyfik Kış, Bayram Sit ve çok sayıda Artvinli ve sanatsever katıldı.
 
Dursun Ali Pehlivan kimdir:
1945’de Artvin Ardanuç’ta doğdu. Kazım Karabekir Öğretmen Okulunu bitirdi. On yıl öğretmenlik yaptı. 1976’da Ankara İ.T.İ.Akademisini bitirdi. Aynı yıl Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünde çalışmaya başladı. Yelken, bilardo, briç, tenis, karate ve benzeri federasyonlarda genel sekreterlik yaptı. Halen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Genel sekreterliğini yürütmektedir.
Küçük yaşlarda başladığı serbest stil güreşi uzun yıllar sürdürmüş ve birçok başarıya imza atmıştır. Milli güreşçi Dursun Ali Pehlivan, serbest güreş milli takım antrenörlüğü’ de yapmıştır.
2004’de sanatçı Sayın Sevda San’ın teşvikiyle kaligrafiye başlayan Pehlivan, bu alanda kendini geliştirerek bu 5. Si olmak üzere 130 eserle açtığı sergi,6 Şubat’a kadar ziyaretçilere açık olacaktır.
 
Haber : Rasim Yılmaz
Fotoğraf: Tekin Üstündağ-Rasim YılmazGüncelleme Tarihi: 29 Ocak 2010, 10:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73