banner72

Mühendislik Fakültesi Nerde Açılacak ?

AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, Rize Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Mühendislik Fakültesi'nin Nerde olacağını açıkladı.

Mühendislik Fakültesi Nerde Açılacak ?

AK Parti Rize İl Başkanı Hasan Karal, Rize Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Mühendislik Fakültesi'nin, il merkezine bağlı Gündoğdu Beldesi'nde kurulmasını arzu ettiklerini söyledi.

Partisinin Gündoğdu Belde teşkilat üyelerini makamında ağırlayan Karal, yaptığı açıklamada önceki günlerde şehre Rize Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi'ni kazandırdıklarını hatırlatarak en kısa zamanda Mühendislik Fakültesi'nin de kurulabileceği müjdesini verdi.

Gündoğdu Belde teşkilat üyelerinin açılması planlan Mühendislik Fakültesi'nin Gündoğdu Beldesi'nde kurulması yönündeki talebini değerlendiren Karal, "Gündoğdu beldemize bir mühendislik fakültesinin kurulmasını biz de istiyoruz. Bu konuda Gündoğdu halkının talep ve isteği vardır. Bu amaçla da İl Başkanımızdan da siyasi destek istiyoruz. Biz Rize'mizin dağ ile deniz arasında sıkışmış olmasından dolayı bir açılım yapamadığını çok iyi biliyoruz. Şehrimizin daha çok kenar semtlere açmanın ilimizin daha büyük bir hale getireceğini, ilimizin gelişmişliğine ve kalkınmışlığına daha da katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bunun için Gündoğdu beldemizin hem konumu hem de sosyal yapısını şehrimizin büyümesine yönelik çok ciddi bir avantaj oluşturduğunu da biliyoruz." dedi.

Fakültenin, Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) ve Bakanlar Kurulu kararından geçtikten sonra şehre kavuşacağını dile getiren Karal, "Yakın bir süre önce Rize'ye Diş Hekmliği Fakültesi YÖK ve Bakanlar Kurulundan kurulması yönünde onay almıştı. Şimdi içerisinde birçok bölümün yer alacağı bir mühendislik fakültemizle hem üniversitemiz daha da büyüyecek hem de Rize'mizin gelişmişliğine çok ciddi bir katkı sağlayacaktır. Şehrimizin daha da açılması, büyümesi ve genişlemesi özelikle Gündoğdu beldesine doğru yayılması konusunda böyle bir fakültenin Gündoğdu'ya kurulmasının yayılma politikasına çok ciddi bir katkı sağlayacaktır. Eğer Gündoğdu halkı böyle bir arzu içersinde olurlarsa bende siyasi irade olarak elimizden gelen tüm katkıyı vermeye hazır oluruz. İnanıyorum ki bir fakültenin de Gündoğdu beldesine kurulacak olması bölgenin hem sosyal hem de kültürel gelişmişliğine çok ciddi bir katkı sağlamış olur." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2010, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner74

banner73